fbpx

Kim Market 20 Milyon Tl Yatırımla Lojistik Üssü Kurdu

Yerli perakendenin öncü şirketlerinden Kim Marketler Zinciri, Türkiye geneli ve yurt dışı mağazalaşma çalışmaları kapsamında yatırımlarına devam ediyor. İstanbul Hadımköy’de 20 milyon TL yatırımla inşaatına başladığı lojistik merkezini tamamlayan KİM, Genel Merkezini de Hadımköy’e taşıdı.

Son teknolojinin kullanıldığı 26 bin metrekarelik merkez sayesinde mağazalaşma çalışmalarına da hız vereceklerini anlatan Genel Müdür Dr. Hamit Akçay, “Kim Grup olarak İstanbul ve Marmara Bölgesi dışındaki yatırımlarımıza devam edeceğiz. Sakarya, Tekirdağ ve Edirne’nin ardından İzmir ve Manisa illerinde de mağazalaşma çalışmalarımızda önemli mesafe kat ettik. Mağaza açtığımız tüm bölgelerde lojistik ve depo yatırımlarımızı sürdüreceğiz” diye konuştu.

Türkiye geneli mağazalaşma hedefi kapsamında satın alma ve doğrudan yatırım çalışmalarına devem eden Kim Marketler Zinciri, Hadımköy’de Lojistik ve Depo merkezi yatırımını tamamladı. 20 Milyon TL yatırımla devreye sokulan tesisin hızlı mağazalaşma çalışmalarına önemli bir destek sağlayacağına dikkat çeken Genel Müdür Akçay, “Perakende sektörünün en büyük lojistik yatırımlarından birine imza attık. Yeni mağaza yatırımlarımız ve perakende sektöründe ilk 5 arasına girme hedefimiz doğrultusunda lojistik yatırımlarına büyük önem veriyoruz. Şu anda 26 bin metrekareye ulaşan merkezimiz ek yatırımlarla yıl sonuna kadar 30 bin metrekareye ulaşacak ve 50 kişiye istihdam sağlayacak. Aynı zamanda Hadımköy sanayisindeki işletmelere toptan satış yapacağımız Depo Satış Mağazamızla da bölge işletmelerine bir kolaylık sağlayacağız. Perakende sektörün içinde bulunduğu durgunluğa rağmen, yatırımlarımızda hız kesmedik. Yine önümüzdeki dönemlerde, İzmir bölgesinde çalışmaları devam eden lojistik merkezinin de açılışını yapacağız” diye konuştu.

YENİ SATIN ALMA GÖRÜŞMELERİMİZ DEVAM EDİYOR

İzmirli Denmar Marketler Zinciri’ni satın alarak Marmara Bölgesi dışındaki ilk yatırımlarına imza attıklarını kaydeden Dr. Akçay, “Denmar ile birlikte 2014 yılı içinde üçüncü yerel satın almayı tamamlamış olduk. Haziran ayı itibariyle tüm resmi prosedürleri yerine getirerek 11 mağazanın devrini gerçekleştirdik. Temmuz ayında ise tüm mağazalara KİM logosunu asacağız. Gerek Marmara bölgesinde gerekse Türkiye genelinde yeni illerde yatırım için araştırmalarımıza devam ediyoruz. İzmir’in ardından Ege ve Marmara Bölgesinde yeni market zincirleri ile de satın alma görüşmelerimiz devam ediyor. Yatırım için uygun zemin bulduğumuzda yerel ve daha geniş kapsamda satın almalar yapmaya açığız. Aynı zamanda ilk yurt dışı yatırımımız olan Irak Mağazamızdan gayet olumlu geri dönüşümler aldık. Yerel ortakla veya kendi sermayemizle Irak genelinde ve farklı ülkelerde mağazalaşma çalışmalarımıza devam edeceğiz. Ortadoğu ve Kuzey Afrika pazarları öncelikli olmak üzere yeni mağaza yatırımı için araştırma yapıyoruz. Türkiye’nin 500 milyar dolarlık ihracat hedefine ulaşması için perakendeci ihracına öncelik vermeliyiz. Yerli Marketlerimizi yurt dışına açarsak Türk ürünlerini de global pazarlarda daha fazla görmeye başlarız” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir