fbpx

A.KAIDER; Özcan Çakmakçı’yı protesto etti

Kısa adı A.KAIDER olan Kars, Ardan, Iğdırlılar yardımlaşma ve dayanışma derneği Başkanı Özcan Çakmakçı’nın yerel seçim çalışmaları kapsamında A.KAIDER derneğinin ismini kendi çıkarları için kullandığını iddia eden Kars Ardahan Iğdırlılar çardaktepe yolu üzerinde bulunan dernek binasının önünde bir araya gelerek bir basın açıklaması yaptı. Yapılan basın açıklamasını Kars Ardahan Iğdırlılar adına Hayri Karabıyık yaptı.

Karabıyık: Özcan Çakmakçı Kars Ardahan Iğdırlıların ismini kullanıyor

Karabıyık; Yaptığı basın açıklamasında şunları söyledi. Kıymetli hemşerilerimiz değerli basın mensupları A.KAIDER Derneği Başkanı Özcan Çakmakçı derneğimizi AKP’nin arka bahçesi olarak kullanmasından dolayı duyduğumuz rahatsızlığı dile getirmek için Arnavutköy’de yaşayan biz Kars, Ardahan, Iğdırlılar olarak bu gün burada toplanmış bulunuyoruz.  Sizlerin de şahit olduğu gibi derneğimizin kapısını kendi hemşerilerine kapalı tutan, ancak sadece kendi çıkarları için canı istediği zaman kapıyı açan bir yönetimin ve Özcan Çakmakçı’nın bu dernek başkanlığından bir an önce istifa etmesini istiyoruz. Yerel seçimlere AKP’nin Arnavutköy Belediye meclis üyeliğine aday olan Özcan Çakmakçı derneğimizin ismini ve hemşerilerimizin ismini kullanarak AKP’deki yerini sağlamlaştırmak için izlediği bu sinsi tavır ve davranışlarından dolayı kendisini kınıyoruz. Biz Kars, Ardahan, Iğdırlılar olarak kendisini desteklemiyor bilakis derneğimizin ismini kullanmasından dolayı rahatsız olduğumuzu herkes tarafından bilinmesini istiyoruz.

Özcan Çakmakçı bizi temsil etmiyor

Arnavutköy’de yaşayan birçok hemşerimiz farklı siyasi partilerde belediye meclis üyesi adayı olmasına rağmen bu isimlerin hiç biri derneğimizin ismini kendi çıkarları için kullanmazken, Özcan Çakmakçı’nın derneğimizin ismini kullanarak siyaset yapmasını kınıyoruz.  Özcan Çakmakçı bizi temsil etmediğini bir kez daha kamuoyuna duyurmak istiyoruz.

Kars Ardahan Iğdırlılar Özcan Çakmakçı’yı desteklemiyor

Özcan Çakmakçı AKP Arnavutköy Belediye meclis üyesi adayı olması ile birlikte Kars Ardahan Iğdır halkını temsili noktasında bütününü temsil etmemektedir diyen Karabıyık sözlerine şöyle devam etti. Her görüşten üyeleri olan derneğimizin üyelerine gereken saygı gösterilmeyip hiçbir siyasi partiye randevu ve söz hakkının verilmemesi A. KAIDER adına düzenlediği bütün toplantılarda ve programlarda derneğimizi adeta AKP’ye bağlı bir kurumuş gibi yönetmesi ve derneğimizi AKP’nin arka bahçesi olarak kullanması bizleri üzmüştür.  Dolayısıyla derneğimizin mensuplarına ve hassasiyetlerine saygı duymayan ve hiçe sayan despot bir politika izleyen Özcan çakmakçı meşruiyetini kaybetmiştir.  Arnavutköy’de yaşayan hemşerilerimizinden diğer siyasi partilerde X partisinden 7 Belediye meclis üyesi adayı bulunduğu halde A.KAIDER çatısı altında hiçbir söz hakkı kendilerine verilmemiştir.  Kars, Ardahan, Iğdırlılar olarak Özcan Çakmakçı’nın arkasında olmadığımızı ilan ediyoruz. Özcan Çakmakçı’nın dernek başkanlığı görevinden derhal istifa etmesini bu derneğimizin gerçek sahipleri olan tarafsız adil bütün görüşlere saygı duyan ve tüm hemşerilerimizi kucaklayan yeni bir yönetime ve başkana bunu teslim etmesi zorunlu bir hale gelmiştir şeklinde ifadeler kullanıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir