fbpx

İstanbul İkincisi ARNAVUTKÖY’den Çıktı

Türkiye Wushu (kungfu) federasyonunun düzenlemiş olduğu İstanbul Turnuvasında İstanbul 2’si Arnavutköy’den Çıktı.


Arnavutköy’ün Karlıbayır Mahallesinde Oturan “Oğuzcan SÜRÜCÜ” Bu büyük karşılaşmada bir çok rakibini geçerek İstanbul ikincisi oldu, uzun süren maçlar sonucunda Sürücü galip geldi. Arnavutköy’den böyle bir sporcu çıkması bizleride gururlandırdı.
Oğuzcan Sürücü ile görüşmemizde 5 yıldır Kick box, Wushu (kungfu) Sanda, Box, Judo dallarında kendini geliştiren Sürücü aynı zamanda ünivesiteye hazırlanıyor, Üniversitede Beden Eğitimi bölümü okumak isteyen Sürücü aynı zamanda dersaneye gidiyor.
Kendisiyle yaptığımız görüşmede Wushu(Kungfu) sporunun zor bir spor olduğunu ve iyi bir de beslenme gerektiğinin önemini belirten Sürücü 1 ay sonra yapılıcak olan Türkiye Wushu (kungfu) Federasyonu turnuvasına hazırlanmaya devam ettiğini söyledi. Sürücü Türkiye birincisi olmak istediğini belirtti, bunun için elinden gelenin hepsini yapacağını ve aynı zamanda okulunu devam ettireceğini söyledi, Sürücü Sponsor bulamadığını belirtirken, Spor’a destek yeterince az diyor, Bir çok sporcu beslenme ve yetersiz eğitim yüzünden kendini geliştiremiyor, Spor’a destek arttırılmalı diyen Sürücü bu konun altını çiziyor.

Arnavutköy Haber |  Mesut Y.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir