fbpx

Hdp Eş Başkanı Yüksekdağ Arnavutköy’de

HDP Arnavutköy İlçe Başkanlığında  ”Kadınlar Buluşması”na katıldı.Kadınlarla bir araya gelen  Yüksekdağ, parti içerisinde kadınların önemini vurgulayarak, Cumhurbaşkanlığı seçimine  değindi.

Cumhurbaşkanı seçiminin bir özgürlük eşiği olduğunu belirten Yüksekdağ, “Kadının bu özgürlük mücadelesinde ki desteğinin yeri bir başka olduğunun ifade ederek, Bizim adayımız sadece bir kürt evladı olarak aday olmayan, Halkların ve Ezilenlerin adayı olarak bu seçim mücadelesine girdiğini” söyledi.

Selahattin Demirtaş’ın Cumhurbaşkanı adaylığının sadece HDP’nin tabanı ve gücüyle sınırlı kalmadığını söyleyen Yüksekdağ, “Selahattin Demirtaş sadece bir Kürt evladı olarak aday olmuyor. Bütün Türkiye halklarının ve ezilenlerinin temsilcisi olarak o mevkiye aday oluyor. Selahattin Demirtaş bir Kürttür, aynı zamanda Alevi, Süryani, Ermeni, kadın, işçidir. Türkiye’de ezilen ve hakları, kimliği inkar edilen kim varsa onların da adayıdır.” dedi.

Yüksekdağ, Arnavutköy Cemevini ziyaret etti

Hdp Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ,Hdp Arnavutköy Kadın Kollarının “Kadınlar Buluşması” programının çerçevesinde Arnavutköy cemevinde, Arnavutköy’de yaşayan Alevi vatandaşlarla bir araya geldi.Ziyaret sırasında Hdp Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ’ı , Alevi Dernekler Federasyonu Başkan Yardımcısı Yüksel Yılmaz karşıladı.Yılmaz, derneğin faaliyetleri ve Arnavutköy de ki çalışmalarla ilgili bilgi verdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir