fbpx

Hadımköylülerin Siftahı Saadet Gençliğinden

Saadet Partisi Arnavutköy Gençlik Kolları daha önce Arnavutköy Merkez esnafına gerçekleştirdikleri siftah çalışmasını bu kez Hadımköy esnafına yönelik yaptı.

Siftah Saadet’ten, bereket Allah’tan

“Gelenek ve göreneklerimizde var olan ‘Siftah benden, bereket Allah’tan’ eylemini, bir metinle birlikte zarfın içinde dükkânları kapalıyken esnaflarımıza dağıtmayı uygun gördük.” diyen Saadet Partisi Arnavutköy İlçe Gençlik Kolları Başkanı Kemal Kopmaz  “Sosyal yardımlaşma ve toplum düzenini sağlamada etkin rol oynayan Ahilik (esnaf) teşkilatından bahsetmişken birkaç cümle belirtmeden geçmeyelim. Milli ve manevi değerlerimizi çok iyi ortaya koyan ahiliğin özellikleri alım satım işlerinde birlik, kalitede belirli seviyedir. Ahilik ahlakının dört önemli ilkesi güçlü ve üstün durumdayken affetmek, öfkeliyken yumuşak davranmak, düşmana iyilik etmek, kendisi muhtaç iken başkasına vermektir. Bu duygu ve düşüncelerle Hadımköy’de bulunan 300 esnafımıza siftah zarfı dağıtımı gerçekleştirdik.” şeklinde açıklama yaptı.

Siftah mektubunda ne yazıyor

Hadımköy’de henüz esnaflar kepenklerini açmamışken kapılarına bırakılan ve içinde 1 TL Siftah parası olan zarftaki mektupta şu ifadeler yer alıyor , “Arnavutköy’ümüzün Değerli Esnafı, Yeri geldi dükkanınıza uğrayan bir düşküne yardım ettiniz. Zaman oldu bir garibanı doyurarak dini ve sosyal sorumluluğunuzu yerine getirdiniz. Kimi zaman zor durumda olan esnaf arkadaşlarınızın alım satım işlerine katkıda bulundunuz. Kimi zaman onlar da size yardımcı oldu. Birbirinizin sevincine ortak olurken bazen de birlikte üzüldünüz. Gün geldi bereketli kazançlar elde ettiniz. Gün geldi siftahsız kepenk indirdiniz. Siftah, güne başlangıçtır. İstedik ki; sürekli birbirleriyle dayanışma halinde olan esnafımızın bugünkü siftahı bizden olsun. Hayırlı sabahlar, Cumalar, gününüz mübarek olsun. Allah, helal ve bereketli kazançlar nasip etsin” ifadeleri yer aldı.

saadet arnavutköy

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir