fbpx

Giresunlulardan Başkan’a İstifa Çağrısı

Arnavutköy Giresunlular Derneği üyeleri bir araya gelerek dernek başkanının derneği siyasi bir partinin seçim irtibat bürosu olarak kullanmasından rahatsız olduklarını ifade ederek dernek başkanının istifa etmesi gerektiğini vurguladılar.

Basın açıklamasını Giresunlular adına Bekir Bayrak yaptı.Bayrak açıklamada şu sözleri ifade etti.”Malumunuz Ülkemiz Ve İlçemizde Yerel Seçimlerin Arifesindeyiz. Biz  Giresunlular Olarak Farklı Siyasi Düşüncelere Sahip Hemşehrileriz ve Arnavutköy Giresunlular Derneğinin Kurulmasında Hepimizin Katkıları Vardır. Dernek Başkanımız Bizlerin Nüfus Gücünü Kullanmış ve Kendisine Siyasi Bir Gelecek Temin Etmiştir. Derneğimizin Her Siyasi Partiye, Kurum ve Kuruluşlara Aynı Eşit Mesafede Olması Gerekmektedir.Burası Giresunlular Derneği Olmaktan Çıkartılmış Adeta Bir Siyasi Partinin Seçim İrtibat Bürosu Gibi Yönetilmektedir.Bir Başka Gözlemimiz Bu Siyasi Eylemden Dolayı Dernek İşleyişi Durma Noktasına Gelmiştir. Zaten Guruplaşma ve Ayrışmalar Göz Önündedir.Bugün Yaptığımız Bu Basın Açıklamasını Dahi İktidar Erklerini Kullanarak Çirkin Tezgahlarla, Baskı ve Tehditler Kullanarak Durdurma Girişimleri Olmuştur. Ticaret Ehli Hemşehrilerimize İşleriyle, Belediye, Devlet Kurumları ve Devlete Ait Yan Kuruluşlarda Çalışan Bazı Arkadaşlarımız  İşlerinden Aşlarından Edilme Tehdidiyle Aramızda Bulunamamaktadır.Bizlerin Topal OSMAN AĞA’nı nTorunları Olduğumuz ve Bu Baskılardan Tehtitlerden Korkmayacağımız Unutulmuştur. Biz Giresunlular Olarak Diyoruz ki ‘’Elinizden Geleni Ardınıza Koymayın’’ şimdiye Kadarki Açıklamalarımız Bu Tehdit ve Baskılardan Dolayı Olmuştur. Asıl Basın Açıklamamız Şu şekildedir. Arnavutköy Giresunlular Dernek Başkanı Bizler Adına Konuşarak Derneğimizi  Bir Siyasi Partinin Seçim İrtibat Bürosuna Çevirmiş ve Derneği Kendi Menfaatleri Doğrultusunda Yönetme Girişimi İçerisindedir Biz Giresunlular Derneğinin Siyaset Üstü Olduğunu ve Her Siyasi Partiye Eşit Mesafede Olması Gerektiğini Söylüyoruz.Dernek Başkanının Bu Yaptıklarına Son Vermesini Aklını Başına Almasını ve Derhal İstifa Edip Siyasi Hayatına Sivil Bir Giresunlu Kardeşimiz Olarak Devam Etmesini Tavsiye Ediyoruz.

Basın Açıklamasında konuşma yapan Milliyetçi Hareket Partisi Teşkilatlardan sorumlu başkan yardımcısı Erkan Sazak, “Ben ve Kıymetli Büyüğüm Saadet Partisi Belediye Meclis Üyesi Erdal Yılmaz bey buraya gelirken rozetlerimizi çıkartıp geldik.burası bir siyasi bir büro değil sosyal ve kültürel faaliyetlerin yapılacağı bir dernektir.Bunun için burayı farklı bir amaçla bir siyasi partinin seçim irtibat bürosu gibi kullanılmasına izin vermeyeceğiz” dedi.

Basın Açıklamasında konuşma yapan Saadet Partisi Belediye Meclis Üyesi Adayı Erdal Yılmaz, “kıymetli hemşerilerim Giresunlular gecesinde kısa bir süre orada bulundum fakat yanılmak isterdim ama yanılmamışım, orada belediye başkan adayına sanki bir seçim irtibat bürosuna davet edildiğimi hissetdim. kanunen  yasak olan bir durumda mevcut belediye başkanın yeniden aday olması durumu ile belediye makamının adıyla bilboardlar da ve gecedeki pankartlarla makamıyla reklam edilerek bir seçim irtibat bürosu çalışması havası ile karşı karşıya kaldık ve kısa sürede salondan ayrıldım. Geçen dönem yine aynı sıkıntılar yaşanmıştı.Giresunlularda her partinin seçmeni vardı bu seçmenlerin adına kalkıp farklı bir partiye seçmeni yamamaya gerek yoktur bu bir haksızlıktır.Bu haksızlığı kabul etmediğiniz için siz değerli hemşerilerime teşekkür ederim.”dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir