fbpx

GEZİ BİTTİ KOBANİ VERELEM

Ey iman edenler! Kendi dışınızdakilerden sırdaş edinmeyin. Çünkü onlar size fenalık etmekten asla geri kalmazlar, hep sıkıntıya düşmenizi isterler. Kin ve düşmanlıkları ağızlarından taşmaktadır. Kalplerinde gizledikleri ise daha büyüktür. Düşünürseniz, biz size âyetleri açıkladık. (Âli İmran 118)

Ortadoğu da sahnelenen Arap baharı Ortadoğu’yu kana ve gözyaşına boğdu. Hürriyet, demokrasi ve huzur vadiyle başlayan bu sözde baharla İslam coğrafyasında bir türlü dinmek bilmeyen karışıklık ve iç savaşlarla tam bir keşmekeşlik yaşıyor. Bu sahte baharın girdiği her ülke halkı zulüm altında eziliyor. Milyonlarca Müslüman telef oldu, milyonlarcası yerini yurdunu terk etti. Mamur şehirler harabeye döndü ve bu telefat halen devam ediyor.

Bu oyunu Ortadoğu da sahneleyen Siyonist güçler ellerindeki maşalarla Türkiye’yi de bu tuzağa düşürme peşindeler. Ama Türk halkı bu konuda tecrübeli.. 1980 öncesi sağcı solcu diye kamplara bölünüp binlerce gencini kaybetmiş olması Türkiye’nin oyuna gelmemesinde büyük etkendir. Türk halkı bu filmi daha önce seyretti. Onun için oyuna gelmesi çok zor..

Nitekim geçen 40 yıl içerisinde çeşitli bölme gayretleri Türk milletinin sağduyusu karşısında netice vermemiştir. Alevi Sünni kavgası çıkarılmak istendi tutmadı. Kemalist anti Kemalist çatışması denendi akim kaldı. Laik anti laik tartışmaları sonuç vermedi. Türk Kürt ayrımı amacına ulaşmadı. Ortadoğu da sahneye konan Arap baharı Türkiye de sahnelenmek istendi gezi parkındaki birkaç ağaç bahane edilerek gezi olayları başlatıldı. Ama birkaç çapulcu hain haricinde kimse itibar etmedi. Bunda da Siyonist güçler, batı ve tel maşaları hüsrana uğradı.

Bu gün başka bir bahane ile yeniden sahnedeler. IŞİD terörünün Kobani’ye girişine Türkiye’nin müdahale etmemesi bahane edilerek eylemler başlatılmış devlet malları, devlete ait binalar, devlete ait araçlar tahrip edilmekte, devlete milyonlarca liralık zarar verilmiş, onlarca masun insan katledilmiştir. Dün gezi olaylarını sermaye çevresi organize ediyordu. Bu gün bunun öncülüğünü HADEP yapıyor. Halkı sokağa dökmekten çekinmeyen bu zavallılar yaptıkları bu şenaati marifet sanıyorlar. Onlar için sonuç ne olursa olsun önemli değil. Önemli olan karışıklık çıkarmaktır. Çünkü onlar karışıklıktan nemalanmaktadırlar.

Değişik yerlerde karşı guruplar çıkıyor, yer yer çatışmalar meydana geliyor. Şükür ki bunlar hem fazla değil, hem de caydırıcı oluyor. Bu hususta da dikkatli olmak lazım, birkaç kendini bilmezin çıkardığı suni kargaşada provokatörlerin oyununa gelmemeliyiz. Eğer oyuna gelirsek bu işi tezgâhlayan dış güçlerden başka kimse kazançlı çıkmaz. Kobani bahane hedef ülkeyi karıştırıp bir iç savaşa sürüklemek. Ama bu milletin sağduyusu onların bu hevesini kursaklarında bırakacağına inanıyorum.

Ey Siyonist Yahudi! Ey ikiyüzlü batı! Çabanız boşuna.. Bu milleti bir daha oyuna getiremeyeceksiniz gezi akim kaldı, Kobani fiyasko olacak ve siz kahrolacaksınız.

Sanırım bu yazıyı Merhum Necip Fazıl’ın şu mısraları ile bitirmek daha uygun olur.

Geçenler geçti seni, uçtu pabucun dama,

Çatla sodom-gomore, patla Bizans ve Roma!

Yazar : İkrami Berker

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir