fbpx

EĞİTİMDE GÜZEL ŞEYLER DE OLUYOR

FATİH ORTAOKULU’NDAN İLKLER

Arnavutköy için önem taşıyan bu fuarın açılışı İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Abidin Merdan, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Ali Çubuk , İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Cihat Şimşek, Arnavutköy Mal Müdürü Ömer Işık, İlçe Müftüsü Bahri Şamat, Kaymakamlık Yazı işleri müdürü İsmet Doğan, Arnavutköy Belediye Başkan Yardımcısı Kemal Aygenli ve okul müdürlerinin katılımıyla gerçekleştirildi. Bilim fuarında 25 proje ziyaretçilere sunuldu. Fen alanı içersin de yer alan elektrik-elektronik ve kimyasal maddelerin kullanıldığı projeler içeren fuarda öğrenciler sunumlarıyla göz doldurdu. “Batırmayan Havuz” projesi gelen misafirlere eğlenceli ve ilginç dakikalar yaşattı. Okul Müdürü Recep Tosuncuk yaptığı konuşmada, “Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın ufkunu açmak için böyle projelerin çok faydalı olduğunu biliyoruz. Amacımız öğrencilerin ürettikleri bilimsel bilgileri arkadaşlarıyla, öğretmenleriyle ve ilgi duyan herkesle paylaşmalarını sağlayacak eğitici, öğretici ve eğlendirici bir ortam oluşturmaktır. Projemizin gerçekleştirilmesinde ve tören alanının düzenlenmesinde desteğini bizden esirmemeyen Arnavutköy Belediye Başkanlığına, özellikle Belediye Başkan Yardımcılarımız Kemal Aygenli ve Turgut Baran’a ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz’e şükranlarımızı sunarız” şeklinde konuştu. Recep Tosuncuk ayrıca projede emeği geçen okul çalışanlarına, programa katılan tüm katılımcılara tek tek teşekkür etti.

11255771_10153552792340101_2570912297677282288_o

MÜDÜRE VE ÖĞRETMENE PLAKET

İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Abidin Merdan ise yaptığı konuşmada, Fatih Ortaokulu TÜBİTAK Bilim Fuarı için başta Okul Müdürü Recep Tosuncuk’u, proje sorumlusu Fen Öğretmeni Şefika Fendoğlu Korkmaz’ı ve projede yer alan Fatih Ortaokulu öğrenci ve öğretmenlerini tebrik etti. İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Abidin Merdan ve İlçe Milli Eğitim Şube müdürü Ali Çubuk, Okul Müdürü Recep Tosuncuk ve Proje koordinatörü Şefika Fendoğlu Korkmaz’a plaketlerini sundu. Ve yapılan çalışmalar için tüm öğretmen ve öğrencilere teşekkür etti. 4006 2.TÜBİTAK Bilim Fuarı Arnavutköy İlçesi Fatih Ortaokulu’nda iki gün süreyle de sergilendi.

11187173_10153552792040101_4897101304847939811_o

4006 TÜBİTAK BİLİM FUARI NEDİR ?

Milli Eğitim Bakanlığı ile TÜBİTAK arasında imzalanan ve TÜBİTAK Bilim ve Toplum Dairesi tarafından yürütülen “Eğitimde İşbirliği Protokolü” kapsamında ülkemizde bilim kültürünün geliştirilmesine yönelik olarak “4006 TÜBİTAK Bilim Fuarları Destekleme Programı” adıyla açılmış projenin adıdır. “TÜBİTAK Bilim Fuarları”, 5-12. sınıfta okumakta olan öğrencilerin öğretim programı çerçevesinde ve kendi ilgi alanları doğrultusunda belirledikleri konular üzerine araştırma yaparak, araştırmalarının sonuçlarını sergileyebilecekleri, öğrenciler ve izleyiciler için eğlenerek öğrenebilecekleri bir ortam oluşturmayı amaçlamaktadır

Arnavutköy Medya

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir