fbpx

Dün Mücahit, Bugün Mütaahit Oldular

Istanbul Büyükşehir Belediye başkan adayı Mustafa Sarıgül,Arnavutköy’deydi

Mevcut iktidarı, merhum Başbakan Necmettin Erbakandöenmindeki durumları ile eleştiren Sarıgül, “Merhum Erbakan Hoca döneminde hepsi mücahitti, şimdi oldular müteahhit.” dedi.

Sarıgül, Arnavutköy Meydanı’nda toplanan partililere ve vatandaşlara hitap etti. Hükümeti eleştiren Sarıgül, “Bir gecede 30-40 tane emniyet müdürünün tayinini yapıyor. Bir gecede binlerce polisin tayinini başka yere çıkarıyor. Dün akşam yine 370 tane hakimin savcının tayinini çıkardı. Senin polisin benim polisim olmaz. Polis Türkiye Cumhuriyeti’nin polisidir. Işine geldiği zaman Çevik Kuvvet’e zam yapıyorsun, gelmediği zaman o polis arkadaşların tayinini çıkarıyorsun. Ben de size Erbakan Hocamdan cevap veriyorum. Sizi gidiler sizi.” dedi.

Merhum Erbakan döneminin şimdikilerden fark olduğunu esprili bir dille anlatan Sarıgül, “Erbakan Hoca döneminde merhamet ağı vardı, şimdi menfaat ağı var. Erbakan Hoca döneminde hepsi mücahitti şimdi oldular müteahhit.” şeklinde konuştu. Göreve gelirlerse herkesi kucaklayacaklarını belirten Sarıgül, “Yurttaşlarımızın yüzde 40′ını 50′sini değil, yüzde yüzünü kucaklayacağız.” dedi.

Sarıgül, bir süre Arnavutköy merkezde dolaşarak vatandaşlarla sohbet etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir