fbpx

Dr. Fatih Erbakan Arnavutköy’de

Programın onur konuğu Dr. Fatih Erbakan oldu.

2014- 2015 Eğitim Öğretim Okul kapanış programı Kuranı Kerim Tilaveti ile başladı. Daha sonra programın açılış konuşmasını Prof. Dr. Necmettin Erbakan Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Gülsüm Cam yaptı. Cam, “2014- 2015 Eğitim Öğretim yılını tamamladık.  Bundan önce olduğu gibi, bundan sonrada Erbakan hocamıza layık öğrenciler yetiştirmek için çalışıyor ve çabalıyoruz. Bütün öğrencilerimize iyi tatiller diliyorum” dedi.

“Bir Milletin Gücü Topu Tüfeği Değil, İmanlı İnançlı Nesilleridir” 

Daha sonra öğrencilerin okuduğu hatimlerin duasını Yeşil Camii Vakfı Başkanı Abdullah Ustaosmanoğulları yaptı. Duanın ardından, tarihi sancak mehter takımı sahne aldı.  Ardından Dr. Fatih Erbakan bir konuşma yaptı. Erbakan,  “Merhum babamın ismini taşıyan bu okulun ödül töreninde bulunmaktan bahtiyarlık duyuyorum. Erbakan hocamızın isminin bir okula verilmesi bizleri çok mutlu ve bahtiyar etti. Bu okul Arnavutköy’de şuurlu Müslüman yetiştirmeye vesile olsun inşallah. Bu İmam Hatipten mezun olan öğrenciler Erbakan hocamızın yolundan gitmeyi nasip etsin.

Ülkemizde, bugünkü gibi kuvvetin üstün olduğu değil, adil bir yönetim nasip etsin.  Erbakan hocamızın siyaset sahnesine çıktıktan sonra çok önemli bir sözü vardı; “Bir Milletin Gücü Topu Tüfeği Değil, İmanlı İnançlı Nesilleridir”.  “Bir Nesil Yetiştirirken 5.’İn 4 Den Büyük Olduğunu Öğretmek Değil, 4 Helalin 5 Haramdan Büyük Olduğunu Öğretmek Gerekir”. Derdi.Yine Erbakan hocamız söyle derdi. “Bizim Kurtuluşumuz Milli Ve Manevi Şuurumuza Bağlıdır”. Erbakan hocamız sayısız imam hatiplilerin siyasette yetiştirilmesine de vesile olmuştur. Erbakan hocamızın döneminde, İnançlı insanlar ülke’yi en başarılı bir şekilde yönetir anlayışı hakim olmuştur” dedi.

Programın sonunda dereceye giren 6.7.9.10.  Sınıflarda ilk 3 giren öğrencilere tablet verildi. Program ikramla son buldu.

2015-06-29_160616 2015-06-29_160817

Kaynak: Kent Havadis

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir