fbpx

Chp Gençliği Gezi’nin Yıl Dönümünü Kutladı

CHP Arnavutköy İlçe Başkanlığı Gençlik Kolları gezi olaylarının yıl dönümü için bir program düzenledi. CHP Arnavutköy İlçe Başkanlığından Cumhuriyet meydanına yürüyen partililer burada bir basın açıklaması yaptı.
Basın açıklamasında şu ifadelere yer verildi; “Değerli Arnavutköy’lüler bu gün gezi direnişinin 1. yıldönümünde gezide katledilen gençleri unutmadığımızı göstermek ve onları anmak amacıyla toplanmış bulunmaktayız. Bir sene önce gençler karanlığın ortasında bir ışık yaktı. Gençler karanlığa haykırdılar. Ülkemiz Haziran’dan bu yana birçok olayla karşı karşıya geldi. Öldük, öldürüldük, katledildik. Bir daha gezi direnişi tekrarlanmayacak belki ancak gençler susmayacak artık. Korkmuyoruz fikirlerimizi söyleyeceğiz. Diktatörlerden korkmak Türk gencine yakışmaz. Meselemiz 2-3 ağaç meselesi değildir. Meselemiz vatan millet sevgisidir! halkların kardeşliğidir! Bu güne kadar Kürt, Türk, Alevi ,Sünni diye ayrıştırılmak istendik. Bilinmelidir ki; Türk denildiğinde Alevi’si de Sünni’si de aynı çatı altında toplanır. Bir yıl öncesi başlattığımız halk ayaklanması haklarımızı alana kadar devam edecektir.”unnamed (1)

Basın Açıklamasının ardında müzikler eşliğinde kutlamaya devam eden Cumhuriyet Halk Partisi Arnavutköy Gençlik Kolları Cumhuriyet meydanında Sloganlar atıp ve halay çekip şarkılara eşlik ettiler.Programın sonunda Gezi Olaylarında Hayatını kaybedenlerin isimleri okundu.

Arnavutköy Haber / Mehmet Sena Gezer

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir