fbpx

Efsane muhtar son yolculuğuna uğurlandı

Yediden yetmişe tüm Arnavutköylülerin yakından tanıdığı Arnavutköy’ün efsane muhtarı Mehmet Okal 83 yaşında yaşama veda etti. 25 yıl Arnavutköy Merkez Mahalle muhtarlığı görevini yürüten Mehmet Okal, uzun süredir tedavi görüyordu

Yediden yetmişe tüm Arnavutköylülerin yakından tanıdığı Arnavutköy’ün efsane muhtarı Mehmet Okal 83 yaşında yaşama veda etti. 25 yıl Arnavutköy Merkez Mahalle muhtarlığı görevini yürüten Mehmet Okal, uzun süredir tedavi görüyordu. Evinde geçirdiği rahatsızlık sonucu  vefat eden Okal’ın cenazesi Arnavutköy Asri Mezarlığı’na defnedildi.

Okal’ın cenazesine Arnavutköy’deki tüm mahalle muhtarlarının yanı sıra Okal’ın ailesi, Arnavutköy Belediye Başkanı Haşim baltacı, Belediye Başkan Yardımcısı Turgut Baran, Ak Parti İlçe Başkanı Ercan Üner, MHP İlçe Başkanı Yüksel Emir, Belediye Meclis Üyeleri ve çok sayıda esnaf ve vatandaş katıldı.

 

Hizmet bayrağını Yıldırım’a devretmişti

Arnavutköy’de muhtarlık yaptığı dönemlerde önemli hizmetlerin altına imza atan Okal, adeta efsaneleşmiş ve tüm Arnavutköylülerin takdirini kazanmıştı. Okal, 2014 yerel seçimlerinde muhtarlık görevine aday olmamış ve görevini sağlık sorunları nedeniyle bıraktığını açıklamıştı. Seçimlerde merkez mahallesi muhtarlık yarışını Okal’ın da desteklediği İrfan Yıldırım kazanmış ve hizmet bayrağını Okal’dan devralmıştı.

 

Pekçetin: “Koca bir çınardı Mehmet Amcamız”

Cenaze namazına katılanlar arasında yer alan Arnavutköy Muhtarlar Derneği Başkanı Hayri Pekçetin, Okal’ın bir çınar ağacı misali Arnavutköy ve Arnavutköylüler için büyük bir değer olduğunu söyleyerek; “25 yılını ilçeye hizmet etmekle geçiren Mehmet amcamız bu camiayı en iyi şekilde temsil etmiş ve adeta tüm yerel yöneticilerin yapması gereken hizmetleri tek başına yapmıştı. Arnavutköy’e kattığı değerleri hiç kimse görmezden gelemez. Sadece muhtarlık vasfını kullanarak, hiçbir kolluk gücü olmadan hiçbir geliri olmadan, tamamen özverili çalışması ile halkı adeta imece usulü çalıştırarak mahallesine birçok hizmeti getirmiş ve tüm muhtarlara örnek olmuştu. Kendisine Allah’tan rahmet diliyor, tüm camiamızın başı sağolsun diyoruz” dedi

Haber- Haberaktivite

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir