fbpx

Başbakan Davutoğlu, Arnavutköy’de

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu Arnavutköy’de gerçekleştirdiği seçim mitinginde ülke gündemine dair önemli açıklamalarda bulunurken Arnavutköy’lüleri de yakından ilgilendiren dev projelerden de bahsetti. Kanal İstanbul , 3. Havalimanı, 3. Boğaz Köprüsü, Kuzey Marmara Otoyolu ve Arnavutköy’den geçecek olan metro hatları projeleri gibi dev yatırımların merkezinde olan Arnavutköy’ün artık kıyıda köşede kalmış bir ilçe olmaktan çıkıp İstanbul’un cazibe merkezlerinden biri olacağını söyleyen Davutoğlu, Arnavutköy Meydanı’nı dolduran kalabalığa, 7 Haziran seçimlerinde Ak Parti’ye Arnavutköy’de rekor kıracak bir oy beklediğini de ifade etti.

‘12 YILDIR EĞİLMEDİK, DİK DURDUK’

İstanbul’daki ilçe mitingleri kapsamında Arnavutköy’ü de ziyaret eden Başbakan Ahmet Davutoğlu’na eşi Sare Davutoğlu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Ak Parti İstanbul İl Başkanı Selim Temurci ve çok sayıda milletvekili eşlik etti. Davutoğlu Arnavutköy Merkez Camii önünde toplanan kalabalığa seslendi. Büyük bir kalabalık kitlesi karşısında konuşmasını gerçekleştiren Davutoğlu’nun konuşması sık sık ‘Dik dur eğilme, bu millet seninle’ sloganları ile kesildi. 12 yıl boyunca kendilerini devirmek isteyen hiçbir güç karşısında eğilmediklerini ve hep dik durduklarını söyleyen Davutoğlu, muhalefet partilerini eleştirerek; “CHP, MHP ve HDP’nin iktidar olma gibi bir dertleri yok. Davaları iktidar olmaktan çok Ak Parti’yi durdurmaktır. Gücünü milletten alan Ak Parti’yi nasıl durdururuz diye kara kara düşünüyorlar” dedi.10361974_855702207818329_255973150549896986_n

‘MAZLUMLARIN UMUDU OLDUK’

12 yıl önce IMF’nin kapılarında borç para almak için bekleyen bir Türkiye’nin artık mazluma yardım eden bir ülke olduğuna dikkat çeken Davutoğlu; “Bizler artık yerli savaş uçağımızdan tutun da yerli helikopterimiz, otomobilimiz ile kendini aşan bir ülke olmaya başladık. 2002’de kapısında ülke olarak borç para almaya gittiğimiz bir IMF vardı. Şimdi bizler artık mazlumların umudu olmuş bir ülke olduk çok şükür” dedi.

‘BİZİM YAPTIKLARIMIZA ONLARIN HAYALLERİ BİLE YETİŞEMEZ

Muhalefeti proje üretememekle de eleştiren Davutoğlu; “Dünyanın en büyük havalimanını biz yapıyoruz. Bu havalimanını kullanan milyonlar buradan her geçişlerinde Arnavutköy’e selam duracaklar. Kanal İstanbul, Kuzey Marmara Otoyolu ve 3. Köprü projelerinin merkezinde olan bir Arnavutköy’ü onlar hayal bile edemezler. Ak Parti olarak bizim gücümüzün eriştiği yere onların hayalleri bile yetişemez. Çılgın projelerimizin hayali bile onlara çok geliyor” dedi.

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, konuşmasının sonunda Arnavutköylülerden 7 Haziran seçimlerinde Ak parti’ye rekor bir oy beklediğini söyleyerek Arnavutköylülerden bunun sözünü istedi. Davutoğlu ve eşi Sare Davutoğlu, daha sonra vatandaşalra karanfil dağıtarak ilçeden ayrıldı.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir