fbpx

Arnavutköy’de Okul Müdürlerine Neşter

Tüm Türkiye’de olduğu gibi Arnavutköy’de 4 yılını doldurmuş Okul Müdürlerinin değerlendirme sonuçları ilçede adeta şok etkisi yarattı. Arnavutköy’de idarecilik yaptıkları okullardaki çalışmaları ile göz dolduran birçok okul müdürü yapılan derecelendirmenin ardından 75 puanın altında kaldı ve görevlerine son verildi. Arnavutköy’deki 63 okulda en az 4 yılını doldurmuş 19 okul müdürü yeni uygulama ile 100 puan üzerinden değerlendirmeye alındı. 100 tam puandan 75 ve üzeri puan alan 5 okul müdürü görevlerine devam ederken, 14 okul müdürü ise 75 puanın altında kalarak bundan sonraki mesleki yaşamlarını öğretmen olarak devam ettirecekler.

Müdürlerin yüzde 75’ine kıyım

Değerlendirme sonuçlarının İl Milli Eğitim Müdürlüğü resmi web sitesinde yayınlanmasının ardından ortaya çıkan tablo Arnavutköy’de adeta bir kıyım yapıldığını gösterdi. Meslekte 4 yılını doldurmuş 19 okul müdüründen sadece 5’i 75 ve üzeri puan alarak görevlerine devam etmeye hak kazanırken, 14 okul müdürü ise yeterli puanı alamayarak okullarına veda ettiler.

Sendikasına göre muamele mi yapıldı?

Konu ile ilgili gerek sosyal medya ve gerekse meslek örgütlerinin yaptıkları açıklamalarda Arnavutköy İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü hedef gösterilerek, “Okul Müdürleri okullarındaki başarılı çalışmalarına bakılmaksızın, hangi cemaatten, hangi sendikaya üye ya da hangi gazeteyi okuyor şeklinde değerlendirilerek adeta bir ötekileştirme çalışması içerisine girişildi. Bununla ilgili olarak gerekli tüm yasal yollara başvurulacaktır” denildi.  

Süreç nasıl işledi ?

4 yılını dolduran okul müdürlerinin bundan sonra değerlendirileceği uygulamada göreve devam etmek için 100 tam puandan en az 75 puan alma şartı konuldu. Puanlamada not verecek kişiler ve verecekleri en yükse puan ise şöyle sıralanıyor; İlçe Milli Eğitim Müdürü 25 puan İnsan Kaynaklarından sorumlu Şube müdürü 20 puan O eğitim kurumundan sorumlu şube müdürü 15 puan En kıdemli öğretmen ile en kıdemsiz öğretmenin puanlarının ortalaması 10 puan Kurulca seçilecek 2 öğretmenin puanlarının ortalaması 10 puan Aile birliği başkan ve yardımcısının ortalaması 10 Meclis başkanı 10 puan  

Kimler kaldı, kimler gidiyor?

Yapılan değerlendirme sonucunda 75 ve üzeri puan alan okul müdürleri şöyle sıralandı;

Abdullah Sezer – Sazlıbosna Ortaokulu (80.75 puan)

Ziya Uluçay – Taşoluk Anadolu Lisesi (92 puan)

Necip Aydın – Hadımköy Örfi Çetinkaya Anadolu Lisesi (87.78 puan)

Hüseyin Daver – Bolluca Türk Tekstil Vakfı Ortaokulu (87.50 puan)

Ali Serter – Ahmet Yesevi İlkokulu (84.27 puan)

Yapılan değerlendirme sonucunda 75 puanın altında kalan okul müdürleri şöyle sıralandı;

İsa Karakoç – Cemal Reşit Rey İlkokulu

Reşat Alkan – Sabri Akın İlkokulu

Deniz Kaya – Halk Eğitim Merkezi

İbrahim Gökçeren  – Köroğlu Ortaokulu

Yüksel Bölükbaşı – Aşık Veysel İlkokulu

İslam Karadereli – Boğazköy İlkokulu

Hidayet Taş – Arnavutköy Anadolu Lisesi

Ahmet Ermumcu – Tayakadın İlkokulu

İrfan Toprak – Anafartalar Ortaokulu

İzzettin Cantepe – İbrahim Özaydın Çok Programlı Lisesi

Nihat Özcan – Taşoluk İlkokulu

Sururi Can – Bolluca Ticaret Meslek Lisesi

Cahit Bahçeci – Mimar Sinan İlkokulu

Derya Sarı – Hadımköy Örfi Çetinkaya Ortaokulu

Kaynak: Haberaktivite

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir