Arnavutköy’de Karadeniz Rüzgarı Esti

0
256
views

 Arnavutköy Belediyesi Hasan Doğan Stadyumunda gerçekleşen 1. Trabzon – Giresun Tanıtım Günleri festival havasında geçti ve 5 gün 5 gece sürdü. Festivalde ayrıca Trabzon ve Giresun’u yaşatacak yöresel kıyafetler ve yöresel ürünler sergilendi. Karadenizli sanatçıların sahne aldığı festivalde Trabzon’lu ve Giresun’lular adeta memleketi Arnavutköy’de yaşadılar.

Trabzon – Giresun Tanıtım Günleri açılış programına çok sayıda davetlinin yanında, Arnavutköy’de yaşayan binlerce Trabzonlu ve Giresunlu akın etti.

Önümüzdeki Yıllarda Sürpriz Programlarla Çalışmalarımız Devam Edecek

Tanıtım Günleri açılış programında konuşan Arnavutköy Giresunlular Derneği ve Arnavutköy Trabzonlular Derneği Başkanları birlik ve beraberlik mesajı vererek Tanıtım günlerinin hazırlanmasında emeği geçen herkese teşekkür ettiler. Arnavutköy Giresunlular Derneği Başkanı Ahmet  Karasakal, “Bu yıl iki dernek birleşerek ilkini düzenlediğimiz 1. Trabzon – Giresun tanıtım günlerine hemşerilerimiz oldukça yoğun ilgi gösterdi. Önümüzdeki yıllarda da daha güzel ve sürpriz programlarla çalışmalarımız devam edecek. Allah birlik ve beraberliğimizi bozmasın” dedi.

Bol, Bol Horonlar Tepildi

Sunuculuğunu Oflu Ali’ni yaptığı 5 gün 5 gece devam eden festivalde, her akşam farklı bir sanatçı sahne aldı. Karadenizli sanatçılar Yılmaz Turan,  Cemal Kaygusuz, Mahmut Uzunömer, Ekin Uzunlar, Kamil Yılmaz, Sedat Keskin, Erdal Güvendi, Hızır Dincer, Hamit Çicek, Serkan Aydın, Aslıhan Çiçek,  Barensel türküleri ile vatandaşlar doyumsuz anlar yaşadılar. Gece yarısına kadar  bol, bol horonların tepildiği Festivalde Arnavutköy’de yaşayan birçok vatandaşın ilgisi de oldukça yoğun oldu. Yöresel ürünlerden Karadeniz’e özgü peynir çeşitleri,  köftesi ve pidesini tadan ve birçok ürünü inceleyen vatandaşlar yaptıkları alışverişlerde de keyifli anlar yaşadılar.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here