fbpx

Arnavutköy’de Facebook Cinayeti !!

Arnavutköy’de işlenen bir cinayet ile ilgili kararını sadece 1 ay ve toplam 2 duruşmada verdi. Arnavutköy’de nişanlısının fotoğrafını Facebook’a koyduğunu iddia ettiği Ekrem İ.’yi öldüren Coşkun A. davasında İstanbul 10. Ağır Ceza Mahkemesi bir ayda müebbet hapis kararı verdi. Mahkemenin başkanlığını yargı camiasında jet hakim olarak anılan Ahmet Korkusuz yapıyor. Korkusuz ilk duruşmada hem bütün taraf ifadelerini tamamladı hem de duruşma savcısından mütealasını aldı. Karar, ikinci duruşmaya kalmayacaktı ama sanık avukatı mazeret bildirince müebbet ikinci duruşmada çıktı.

Olay Arnavutköy’de Anadolu Mahallesi’nde yaşandı. Ekrem İ. daha önce internet üzerinden nişanlısının fotoğrafının facebook isimli sosyal paylaşım sitesine konulması gerekçesiyle tartıştığı Coşkun A. ile Necip Fazıl Caddesi üzerinde karışlaştı. İkili kısa bir süre tartıştıktan sonra Coşkun A. silahını çıkararak ateşledi. Vücuduna 4 kurşun isabet eden 22 yaşındaki Ekrem İ. kaldırıldığı hastanede hayata gözlerini yumdu.

İstanbul Savcılığı olay ile ilgili yürüttüğü soruşturma sonucunda kasten öldürme suçu kapsamında iddianame hazırladı. Dosya, Başkanlığını yargı camiasında adı jet hakim olarak anılan Ahmet Korkusuz’un yaptığı İstanbul 10. Ağır Ceza Mahkemesi’ne düştü. Dosyayı inceleyen mahkeme başkanı Korkusuz ilk duruşmada tarafların ifadelerini alıp karar vermek istedi. Duruşma savcısı ilk duruşmada mütealasını verdi ve müebbet istedi. Fakat sanık avukatı mazeret bildirerek duruşmaya katılmayınca karar ertelendi. 30 Ekim’de yapılan ikinci duruşması yapılan dosyada bu kez karar çıktı. Sanık Coşkun Ateş, Ekrem İncesu’yu kasten öldürdüğü gerekçesi ile müebbet hapis cezasına çarptırıldı. Arnavutköyhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir