fbpx

Arnavutköy yolunu trafiğe kapatarak eylem yaptılar

Arnavutköy ve özellikle de Boğazköylülerin adeta baş belası olan Hafriyat kamyonları, Trafik ekiplerinin uygulamalarına tepki göstermek için Kayabaşı – Arnavutköy yolunu trafiğe kapatarak eylem yaptılar.

Sabah saatlerinde Arnavutköy İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı trafik ekiplerinin rutin uygulamasını bahane eden kamyoncular, kendilerine haksız yere onlarca kez cezalar kesildiğini söyleyerek yol kapama eylemi başlattılar.

Saatlerdir süren ve tek taraflı devam eden yol kapama eyleminde Boğazköy ışıklardan başlayan trafik Habipler’e kadar uzandı. Trafikte saatlerce bekleyen vatandaşlar ise hafriyat kamyoncularının eylemine tepki göstererek; “Şu sıcak havada hem de oruçlu olduğumuz bir günde eylem yapmak ne kadar doğru. Açın yolumuzu da evlerimize gidelim”  dediler.

Trafik ekiplerinin uygulamalarını gerekçe gösteren kamyoncular ile emniyet yetkililerinin görüşmeleri devam ederken kamyoncular eylemlerine devam edeceklerini söylediler.

Özellikle İstanbul’a yapılması planlanan 3. havalimanı projesinin olduğu bölgelere hafriyat taşıyan kamyonların geçiş güzergahının Arnavutköy – Boğazköy – Bolluca hattı üzerinden geçmesi bölhge halkını da zaman zaman yol kapatma eylemleri yapmaya itmişti./haberaktivitenet

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir