fbpx

Arnavutköy Ülkü Ocağı Başkanlığı’na Feyyaz Uzun atandı

Bir süredir atama yapılması beklenen Arnavutköy Ülkü Ocağı Başkanlığı’na Feyyaz Uzun atandı. Feyyaz Uzun’a görevi Ülkü Ocakları İstanbul İl Başkanı Ahmet Yiğit Yıldırım tarafından teslim edildi.

Ülkü Ocakları Arnavutköy İlçe Başkanlığı’nda yapılan devir teslim törenine Ülkü Ocakları İstanbul İl Başkanı Ahmet Yiğit Yıldırım’ın yanı sıra Ülkü Ocakları Bölge Başkanı Şuayip Gülümser, Ülkü Ocakları Tekirdağ İl Başkanı Hakkı Açıkgöz, Ülkücü İşçiler Marmara Bölge Başkanı Mutlu Özdemir, MHP Arnavutköy İlçe eski Başkanı Fatih Babacan, Ülkü Ocaklarının Bayrampaşa, Bakırköy, Bağcılar Bahçelievler, Beylikdüzü İlçe Başkanları ve çok sayıda Arnavutköy’lü katıldı.

Yıldırım: “Gençliği kazanmalıyız”

Arnavutköy Ülkü Ocağı Başkanlığı görevini Feyyaz Uzun’a Türk Bayrağına sarılı Kur’an-ı Kerim eşliğinde devreden İl Başkanı Yıldırım görev teslimi sonrasında yaptığı konuşmada Ülkü Ocağı başkanlığının aynı zamanda bir öğretmenlik görevine eş değer olduğunu söyledi.

Yıldırım, konuşmasında Ülkü Ocakları sayesinde yetişen yeni neslin Türk Milliyetçiliğini anlama ve yaşatmada önemli bir yere sahip olduğunu ifade ederek; “Her bir gencimiz bizim için önemlidir. Her bir gencimizi dikkatle ve özenle yetiştirmemiz gerekiyor. Ocaklar bizim için bir avantajdır. Sokak sokak dolaşarak tüm gençlerimize ulaşarak Türk Milliyetçiliği davamızı anlatmalı ve anlamalarını sağlamalıyız. Hepimize büyük görevler düşüyor. Bugün taşın altına elimizi sokmazsak gelecekte bu milletin hali ne olacak diye yakınmanın da bir anlamı olmayacaktır.

“Helali haramı bilen, alın teri ile çalışan bir gençlik istiyoruz”

Bizler bu ocaklardan pırıl pırıl  bir nesil, helali haramı bilen, alın teri ile çalışan ve üreten, okulunda  sınıfında birinci olan gençler yetiştirmeliyiz. Sadece okullarında değil, işinde de lider olan bir gençliğe ihtiyacımız var. Çalışkan bir nesil ile çevresine örnek olan dostlara ihtiyacımız var. Bu da ülkücülüğün bir vazifesidir” dedi.

“Amaç Allah rızasıdır”

Ülkü Ocaklarının yegane amacının Allah rızası olduğuna dikkat çeken Yıldırım; “Ocaklarımızda vazife alan her arkadaşımız aynı zamanda bir eğitmen bir öğretmendir. Ocak başkanımız da baş öğretmen gibi olmalıdır. Yeri gelir kumandan, yeri gelir öğretmendir. Bayrak yarışında yeni bir isim olan Feyyaz Uzun kardeşimize de başarılar dilerken, bundan önceki tüm ülküdaşlarımız gibi davasına sadık ve aynı hassasiyetle çalışacağına inanıyorum” dedi.

Devir teslim töreninin ardından bir süre ülküdaşları ile sohbet eden Yıldırım, yeni ocak başkanı Feyyaz Uzun ve ekibine de başarılar dileyerek ilçeden ayrıldı. /haberaktivitenet

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir