fbpx

Arnavutköy Öğretmen Evine Kavuşuyor

Toplantıda Arnavutköy Milli Eğitim Müdürü Mehmet Dağ, herkesin merakla beklediği Arnavutköy Öğretmen Evi müjdesi de verdi.

Taşoluk Anaokulu ev sahipliğinde gerçekleşen toplantıda, Arnavutköy Milli Eğitim Müdürü Mehmet Dağ, nasıl bir 2014-2015 Eğitim Öğretim Yılı geçirdiklerini ve neler yaptıklarını anlattı.

Dağ, 1 yıl önce burada göreve başladım. Tüm zorluklara rağmen hep beraber 2014-2015 Eğitim Öğretim yılında 15 proje ürettik, sahada uyguladık ve verimini aldık. Bunları sıralayacak olursak, sadece öz kaynaklarımızla Arnavutköy’de Eğitim gazetesi çıkarttık ve çıkarmaya devam ediyoruz.  12 Lisenin Öğrencileri Senaryo ve Yönetmenini kendileri yaparak, bu benim filmim adı altında kısa film üretti. 10 Haziran da, Hasan Doğan Stadyumda  “Bilim Sanat Kültür” adı altında program yaptık. Kültür ve sanat acısından yoksun olan Arnavutköy’ de böyle bir proje üreten öğrencilerimizi de ayrıca kutluyorum. Ayda 100 TL olmak üzere, yetim öğrencilerimize burs veriyoruz.  “Arnavutköy Yeteneklerini Arıyor” projesiyle, 19 ilkokulda 20 bin civarı öğrencilerin temel fizik kapasiteye bakılıp, her şube için tarama yapıyoruz. Yeteneğine göre futbol ve basketbola yönlendiriyoruz” dedi.

Öğretmen Evi Vadi Park Manzaralı

Mehmet Dağ,  “En önemli temel sorun Arnavutköy’de, öğretmen açığıdır. Ama buna rağmen her yıl, bu öğretmen açığını da azaltıyoruz. Hadımköy’de, kamuda çalışan bizim öğretmenlerimize 720 konut yapıldı. Öğretmenlerimiz bundan yararlanacak. Herkesin merakla beklediği öğretmen evi projesi çalışıldı. Kısa bir süre sonra Vadi Park’a yakın bir bölgede inşaatı başlayacak” ifadelerini kullandı.

Seneye Tekli Öğretim Yapılacak

Dağ, “Arnavutköy’de 50 bin öğrenci var, Öğrenciler her yıl artıyor ve yeni okul gerekiyor.  Bununla ilgili çalışmalar devam ediyor. Hadımköy’de meradan tahsil edilen 41 dönümlük yere Mesleki Eğitim Merkezi yapılacak. Proje çizildi ve 6 bloktan oluşuyor. Yanına Endüstri Meslek Lisesi, Meslek Lisesi, İmam Hatip Lisesi, İş Eğitimi Okulu yerleri belirlendi. Kısa bir zamanda başlayacak.

İl Sağlık Müdürlüğünden Taşoluk TOKİ Sağlık Ocağı yanına okul yapılması tahsisi isteyeceğim. Yazışmalar devam ediyor. Buranın okul sorunu çözümü içinde seneye tekli öğretim yapılacak. Okul yeterli ve büyük ilkokulun ve ortaokulun giriş ve çıkışları ayrı,  ayrı olacak” dedi.

Kaynak: Kent Havadis

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir