Arnavutköy Hayır Platformu Panelde Bir Araya geldi

0
148
views

Eski öğretim üyesi Hakkı Taşdemir maddeleri ayrıntılı şekilde anlatarak, “Yapılacak değişiklerle yasama, yürütme ve yargı ereklerinin tek bir elde toplanacak ve işlevsizleştirilecektir. Maddelerin değişmesi halinde fiili olarak uygulanan tek adam rejimi kalıcı bir hale getirilecek” dedi.

Halk Evleri Genel Başkanı İlknur Birol yapılan değişiklerin en çok kadınları ekileceğini söyleyerek, “Tabii ki darbe anayasasını savunmuyoruz ama biz demokratik, tüm halkları kaplayıcı ve eşitlikçi bir anayasadan yanayız. Bu anayasa değişikliğine demokratik, özgürlükçü ve eşit bir gelecek için hayır denmesi gerekiyor. Bu anayasa kadınlarımızı yakından ilgilendiriyor. Çalışma hayatlarında sosyal hayatlarında ve birçok konuda etkilenecekler. Kadınlarımız maalesef bir kuluçka makinası gibi görülüyor. Cumhurbaşkanı önceden 3 çocuk istiyordu yetmedi şimdi 5 çocuk istiyor” dedi.

Gazeteci ve TV Programcısı Tayfun Talipoğlu konuşmasında, “Hayır çıkarsa kargaşa olur diyorlar, hayır hiçbir şey olmaz. Aksine ülke rahatlar. Dünya Mars’ta su var mı oraya yerleşe bilir miyiz diye düşünüyor, bunu tartışıyor biz ise 21 yy. padişah seçelim mi seçmeyelim mi onu tartışıyoruz. Benim hiçbir partiye siyasi düşmanlığım yok. Mesele Recep Tayyip Erdoğan değil. Ak Partililer bunu anlıyorlar. O fani bir gün göçüp gidecek ya sonrası? 2 yıl öncesine kadar kandırıldığınızı söylediniz insanlar gelirse ne yapacaksınız? Onlardan birisi gelirse ne olacak? O yüzden bu anayasa değişikliğine hayır dememiz lazım” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here