fbpx

Arnavutköy Belediyespor’dan TFF’ ye sert tepki

Arnavutköy Belediyespor Başkanı Av.Ercan Üner:Kocaelispor ile Çınarlıspor arasında yaşanan İsmetpaşa Stadı polemiği bizleri olumsuz yönde etkilerken yapılan uygulamanın etik olmadığını ve haksızlık olarak gördüğünü dile getirdi.
Bizler Arnavutköy Belediyespor olarak sporun içindeki ve tribünlerdeki olumsuz hareketleri tasvip etmiyoruz. şiddete ısrarla hayır diyen ılımlı tavrımızla

Bu günlere gelen tarihinde hiç bir olaya karışmayan camiayız. amacımız şeffaf bir lig sonrası hakedenin 3.lige çıkacağı bir sezon geçirmek, ama görüyoruzki geçtiğimiz hafta TFF hakem atama komitesi karşılaşmaya Kocaeli Bölgesi hakem triosu atayarak ne denli bir hata yaptıysa düzeltme gereği duymadı.
Bir sonraki hafta Kocaeli ile aynı bölge takımı Çınarlıspor maçı İsmetpaşa Stadına veriliyor, burda Çınarlıspor’dan süpriz skor beklemek yanlış olur ama Arnavutköy Belediyespor ve sıralamayı takip eden diğer güzide kulüplerimiz de Kocaelispor ile liderlik yarışındalar.
TFF nin bu konuda duyarsızlığı ve düzeltme yapmadan devam etmesi karşısında suskun kalamadık.
bu tutum bizim futbol anlayışımızca ahlaki değildir. Kocaeli spor ile Çınarlıspor sözde Kocaeli İsmetpaşa Stadında anlaşmışlar maçlarını bu sahada yapacaklarmış, bu durum karşısında TFF nin
diğer 11.grup takımlarını umursamazca davranıp olur siz gidin kardeş kardeş İsmetpaşa’da oynayın skor nasıl olsa sizin belirleyeceğiniz şekilde olur tavrı doğru bumuyorum.
Diğer takımlara haksızlık edilmemelidir. Her takım kendince bütçelerle lige hazırlandı. Adil lig olması bizler için önemli eğer adil lig olmayacaksa biz olmayalım lig devam etsin. Kocaelispor Türkiye liglerinin marka kulübüdür ve ayrıca sempati duyduğumuz bir camiadır, ama Çınarlı maçında ilk yarı sonrası soyunma odalarına girerek Çınarlıspor futbolcularını tebrik etmeleri maçı bu skorla bitirmeleri durumunda sevineceklerini bildirmelerini uygun bulmuyorum dedi.
kaynak:sehriistanbul.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir