fbpx

Arnavutköy Belediyespor’dan özür

İstanbul U17 liginde Arnavutköy Belediyespor ile CFS Bağcılarspor arasında oynanan ve karılaşma 0-1 devam ederken son dakikalarında çıkan olaylar nedeniyle tatil edilen karşılaşma sonrası basın açıklaması yaptı.

Arnavutköy Belediyespor yönetim kurulu yaptığı açıklamada, ‘’3-4 sezondur futbolcu alışverişinde kurulan dostluk köprüsü sayesinde kendi kulübümüze yakın gördüğümüz CFS Bağcılarspor kulübü futbolcuları ile Arnavutköy Belediyespor U17 futbolcuları maç atmosferinde gergin anlar yaşamış ve hakemin hatalı kararları sonrası gerginlik had safhaya ulaşmıştır. Futbol sahalarında görmek dahi istemediğimiz bu tür Fair Play ruhuna yakışmayan hareketlerin bir anlık öfke sonrası bir kıvılcım misali anında parlaması bizleri üzmüştür. Türkiye Futbol Federasyonu, amatör ligler camiasında özür dileriz. Bu tür olayların camiamızca kabul görmediği bilinmelidir. U17 grubunda yaşanan bu tatsız olay sonrası CFS Bağcılar kulübünden özür diler kamuoyu ile paylaşırız.

Bu hafta içinde TFF İstanbul il başkanlığına verilecek dilekçe ile U17 takımını ligden çekeceğimizi akabinde sorumluların cezalandırılacağını tüm amatör camiamızdan özür dileyerek bildiririz’’ denildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir