fbpx

Sahte vekaletname ile tapu devri yapmak isterken yakalandılar

Arnavutköy  hazırladıkları sahte vekaletname ile başkasına ait 3 adet arsanın devrini yapmak isterken, görevli memurun dikkati sonucu 2 dolandırıcı sivil polislerce yakalanarak gözaltına alındı. son anda fark edilen sahte vekaletlerle dolandırıcılar yaklaşık 8 milyon 500 bin liralık bir vurgun yapacaktılar.

Olay bugün Arnavutköy Tapu Müdürlüğü’nde yaşandı. Arnavutköy’e bağlı Tayakadın Mahallesi’nde başkasının adına kayıtlı 3 parça araziyi sahte kimliklerle vekaletname hazırlayarak satmaya çalışan 2 kişi Arnavutköy’de gayrimenkul işi ile uğraşan bir esnaf ile pazarlık yaptı.

Tapu çalışanları farketti

Yapılan pazarlık sonucunda 8 milyon 500 bin liralık bir anlaşma sağlayan Arnavutköylü esnaf, satış işlemlerinin başlaması için evrakları Tapu Müdürlüğü’ne vermek istedi. Dolandırıcılar ellerindeki sahte kimliklerle hazırlanmış vekaletnamenin fotokopisini dün tapu müdürlüğüne verdi. Tapu memurlarının dikkati sonucu farkedilen sahte vekalet hemen Arnavutköy Emniyet Müdürlüğü’ne bildirildi. Bugün gerçekleşecek tapu devri öncesinde suçüstü yapmak üzere Arnavutköy Tapu Müdürlüğü’ne gelen sivil polis ekipleri, sahte vekaletle satış yapmaya hazırlanan 2 dolandırıcıyı yakaladı.  Dolandırıcılar kelepçelenerek gözaltına alındı.,

2 gün önce de yine Arnavutköy’den bir esnafın yaklaşık 5 milyon liralık bir dolandırıcılık olayından son anda kurtulduğu öğrenildi. Yine sahte kimliklerle hazırlanan vekaletname ile Çilingir Mahallesi’nden yaklaşık 17 bin metrekarelik bir araziyi satmaya hazırlanan dolandırıcıları bu kez araziyi almak isteyen Arnavutköylü esnaf farketti.

Dedesinin adını bilemeyince foyası ortaya çıktı

Tapuda imzalar atılmadan dakikalar önce Tapu Müdürü’ne satıcı kişiden şüphelendiğini söyleyen Arnavutköylü esnaf, dolandırıcıya aile bireyleri ile ilgili birkaç soru sorulmasını istedi. Sorulan kütük sorularına cevap veremeyen kişinin dolandırıcı olduğu tespit edilerek olay son anda önlenmiş oldu. Yakalanan kişi polise teslim edildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir