fbpx

AGD’den ‘Ümmet Yürüyüşü’

Anadolu Gençlik Derneği Arnavutköy Şubesi üyeleri, Çanakkale Zaferi’nin 100. yılı etkinlikleri kapsamında “Çanakkale Ümmet Yürüyüşü” düzenledi.

Agd Arnavutköy ilçe merkezi önünde toplanan dernek üyeleri,ellerinde çanakkale yazılı dövizler ile sloganlar 3Arnavutköy Merkez Camisine kadar yürüdü. Yürüyüşte bazı gençler, Çanakkale’de askerin giydiği üniformalara benzer kıyafetler giydi.

IMG_241984913632677

Burada açıklama yapan Anadolu Gençlik Derneği Arnavutköy Şubesi Başkanı Ahmet Adem Akgül, Çanakkale Zaferi’nin üzerinden 100 yıl geçtiğini hatırlattı. Akgül, Çanakkale’nin, Yemen’den Kosova’ya, Türk, Kürt, Arap, Boşnak ve Arnavut’ların emperyalizme karşı savaştığı son cephe olduğunu ifade etti.

Çanakkale’de dönemin en üstün teknolojisine sahip İngiliz donanmasının, tarihin en ağır yenilgisini aldığını belirten Akgül, “Çanakkale’de 1 milyonun üzerinde insan savaşmıştır. Metrekareye 6 bin mermi düşmüştür. Bir alay asker 3 dakika içerisinde Hakk’a yürümüştür. Savaşa katılan her iki kişiden biri yaşamını yitirmiştir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir