fbpx

Taşoluk’ta Öğrenci Yurdu Skandalı

Taşoluk’ta cemaat yurdunda kalan bir öğrenci yurttan kovulduğu için hep birlikte tavır alarak yurttan çıkıp önünde oturma eylemi yapmaya başladı. Gençler kendilerine sahip çıkılmasını bekliyor

Taşoluk’ta Fethullah Gülen Cemaatinin yurdunda kalan öğrenciler daha önce farklı illerde yaşanan uygulamalarla karşılaşınca sıra dışı bir eyleme imza attı. Kovulan arkadaşları için hep birlikte yurdu terk eden öğrenciler yurdun önünde oturma eylemi yapıyorlar.

CEMAAT YURDUNDA İSYAN!

Gülen Cemaatine ait yurtta kalan öğrenciler bugün bir arkadaşlarının kovularak kapıdışarı edildiğini öğrendiklerinde “Artık yetti” diyerek hep birlikte yurdu terk ettiler. Taşoluk’ta bulunan Cemaat yurdunun önüne çıkan öğrenciler oturma eylemi yapmaya başladı.

 

SENETLERİMİZİ DE VERMİYORLAR!

Sınava 30 gün kala kovulan arkadaşlarına destek çıkan öğrenciler “Ya onu geri alacaklar ya da biz de çıkacağız” diyor. Fakat arkadaşlarını kovan yurt yetkilisine gittiklerini söyleyen öğrenciler “Zaten yemek vs. konularında da bir sürü sıkıntımız vardı. Bu da canımıza yetti. Madem onu kovuyorsunuz. Biz de çıkıyoruz diyoruz. Bu sefer de senetlerimizi vermiyorlar” dedi.

NEREDE KALACAKLAR?

Taşoluk’ta hem maddi olarak mağdur edilen hem de kalacak yerleri olmayan gençlere daha önce Başbakan Erdoğan’ın verdiği talimat üzerine Milli Eğitim Bakanlığı ve AK Parti teşkilatlarının sahip çıkıp çıkmayacağı bilinmiyor.

Kaynak: www.hurhaber.com

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir