fbpx

Şehit Yakınlarına ve Gazilere Kuran Kerim ve Türk Bayrağı Takdim Edildi

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik etkinlikleri çerçevesinde, Arnavutköy Belediyesi ve Arnavutköy Kaymakamlığı, şehit aileleri, gazi ve gazi yakınlarına yönelik yemekli bir program düzenledi.

ADEN restoranda düzenlenen programa; Arnavutköy Kaymakamı Kasım Fikret Dayıoğlu, Arnavutköy Belediye Başkanı Haşim Baltacı, Garnizon Komutanı Hava Savunma Albay Nurullah Saral, İçe jandarma Komutanı Binbaşı Erol Aydemir, İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Haluk Öztürk, Belediye Meclis Üyeleri ve daire amirleri katıldı.

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik etkinleri kapsamında düzenlene yemek programında konuşma yapan Arnavutköy Belediye Başkanı Haşim Baltacı: “Bu akşam tam bir yıl önce hepimizin hatırlamak dahi istemediği Türk siyasi tarihinin en kanlı gecelerinden en ihanet dolu gecesinden bir tanesini yaşadık” dedi.

Türk toplumunun tarih boyunca birçok olumsuzluk yaşadığını belirten Baltacı: “Milletimiz tarihin derinliklerinde sürekli düşmanla çarpıştı. Sürekli savaş halinde olduk.  Şehitlerimiz oldu. Kayıplarımız oldu ama 15 Temmuz gibi bize üzen bir olay tarihin derinliklerinde çok az yaşandı. 15 Temmuz’da kendimizden bildiğimiz bizim dediğimiz bu vatanın bir bireyi olduğunu düşündüğümüz bazı kişiler tarafından hem bulundukları kuruma ihanet etti hem kendi vatanlarına, milletlerine ihanet ettiler” şeklinde konuştu.

Doğu, Güneydoğuda şehit düşen askerlerimizin ailelerinin de bizlele diyen Baltacı: “Gazi olanlarımızın, aileleri var. Kore gazilerimiz var. Kıbrıs gazilerimiz var. Birçok gazimiz, gazi ailelerimiz var. Hepiniz birbirinizden değerlisiniz. Allah’ın herkese nasip etmediği bir rütbeye varissiniz. Uğruna alemlerin yaratıldığı Hazreti peygamberin varislerisiniz” dedi.

15 Temmuz akşamında gerek İstanbul ‘da gerek bazı önemli bölgelerde çok büyük olumsuzluklara maruz kalındığını vurgulayan Baltacı: “Bir anda ülkenin geleceği ile ilgili önemli kaygılar taşıdık. Bu aziz vatanın bugün kurtuluş Savaşı ile elde etmiş olduğumuz topraklarımız belki de parçalanma tehlikesiyle karşı karşıya kaldığını korkarak yeniden hatırlıyoruz. Bir daha bu tür üzücü bir olayı yaşamamayı Cenabı Allah tan niyaz ediyoruz” diye belirtti.

Program sonunda Arnavutköy Kaymakamı Kasım Fikret Dayıoğlu, Arnavutköy Belediye Başkanı Haşim Baltacı, Garnizon Komutanı Hava Savunma Albay Nurullah Saral, İçe jandarma Komutanı Binbaşı Erol Aydemir, İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Haluk Öztürk 15 Temmuz gazileri, Kore Gazileri ve Şehit yakınlarına Kuranı Kerim ve Türk Bayrağı takdim ettiler.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir