fbpx

Polisle Cumhuriyet Kadınları arasındaki ilginç tartışma

Antalya’da da Cumhuriyetin 91. kuruluş yıldönümü coşkuyla kutlanırken protestocu bir kadın ile emniyet amiri arasında ilginç diyaloglar yaşandı.

 

ADINLARA YÜRÜYÜŞ ENGELİ
Polisin uyarısına rağmen dağılmayan kadınlara birer birer kaldırımdan alana geçebilecekleri söylendi. Polisin uyarısına aldırmayan kadınlar, caddede dağılınca bir araya tekrar toplandı. Polis eşliğinde, yoldan kaldırıma alınmaya çalışılan kadınlardan biri, ‘Bize bu kadar mı yer ayırıyorsunuz’ tepkisine ve sloganlarına emniyet amiri , ‘Bu kadar parlamanıza gerek yok. Cumhuriyet sadece sizin Cumhuriyetiniz mi? Bu kadar kutlayan insan var. Bir rezillik çıkartan sizsiniz. Başka rezillik çıkartan yok. Öğrenciler var, valilik var. Bu kadar kişi var. Tek siz misiniz sadece bu Cumhuriyeti kutlayacak” diye cevap verdi.

“BEN BU ÜLKE İÇİN CANIMI VERİRİM SEN NE VERİYORSUN”
Kadınlar polise ‘korkak’ deyince sivil giyimli amir, “Kim korkak sen mi ben mi? Sen gelip 29 Ekim’de sadece yürümesini biliyorsun. Başka ne yapıyorsun devlet için. Ben canımı veriyorum. Sen ne veriyorsun. Korkakmış! 29 Ekim’de yürümekten başka ne yapıyorsun. Sus ve yürüyün” diye seslendi. Tartışmanın ardından kadınlar kaldırımdan yürüyerek alandan geçti.
http://www.youtube.com/watch?v=DOpmk1AjsqA&feature=youtu.be

 

Haber- İha

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir