fbpx

Milli kredi kartı geliyor

TROY ismi nereden geliyor?

Türkiye’deki bankalar, BKM çatısı altında güçlerini birleştirdi ve Türkiye’nin ilk ve tek ulusal ödeme yöntemini geliştirdi. İsim seçiminin son derece önemli olduğu ödeme sistemi için “Türkiye’nin Ödeme Yöntemi” sözünün kısaltması olarak TROY tercih edildi. “Türkiye’nin Ödeme Yöntemi” markası Türkiye: TR, Ödeme: O, Yöntemi: Y, harflerinden oluşan kısaltmayla, TROY oldu…

2016’da hayata geçecek

BKM Genel Müdürü Soner Canko, “Türkiye’nin Ödeme Yöntemi” TROY’un, 2016 yılı içerisinde hayata geçirilebilecek şekilde çalışmaların devam ettiğini söyledi. Canko, “Türkiye bankacılık sektörünün ulaştığı düzeye baktığımızda alternatif yeni bir ödeme yöntemi yaratacak güce sahibiz. Sektördeki bilgi birikimi ve teknoloji ile yeni bir dönemin kapılarını aralamanın vakti geldi” dedi.

Türkiye’de yeni bir dönem başlıyor

Dünyadaki gelişmelere dikkat çeken BKM Genel Müdürü Soner Canko, “Küresel düzeyde 1 milyarın üzerindeki kredi kartı ve banka kartı için faaliyet gösteren sistemlere, yerel düzeyde özelleşen taleplere cevap verecek, farklı bir alternatif ihtiyacı giderek artıyor. Çeşitli ülkelerde de, yerel düzeyde pek çok alternatif ödeme yöntemi mevcut. Türkiye bankacılık sektörünün ulaştığı düzeye baktığımızda alternatif bir ödeme yöntemi yaratacak güce sahibiz. Sektördeki bilgi birikimi ve teknoloji ile yeni bir dönemin kapılarını aralamanın vakti geldi” dedi.

“TROY ile Türkiye için tasarruf yaratacağız”

BKM Genel Müdürü Soner Canko, Türkiye’nin kendi ödeme yönteminin oluşturduğu yeni ortamın, bir bütün olarak büyük bir tasarruf yaratılmasını sağlayacağına dikkat çekti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir