fbpx

MHP’li Meral Akşener’e Arnavutköy’de Yoğun İlgi

MHP İstanbul Milletvekili ve TBMM Başkanvekili Meral Akşener seçim çalışmaları ve çeşitli açılışlara katılmak için Arnavutköy’e geldi. Meral Akşener’e MHP İstanbul 3. Bölge Milletvekili adayları Serdar Öktem ve Ekrem Sarısoy’da eşlik etti.

MHP İstanbul Milletvekili ve TBMM Başkanvekili Meral Akşener Fidan Kundura’nın açılışına katıldıktan sonra ilçe başkanı Yüksel Emir ve yönetimiyle birlikte mahallelerde vatandaşları ziyaret etti. Akşener Sazlıbosna’da bir takım açıklamalarda bulundu.

meral akşener (4)

“Dervişin fikri ne ise zikri de odur”

Son günlerde koalisyonun çok dillendirildiğini ifade ederek Akşener, “Bu koalisyonu da ne hikmetse en çok iktidar partisinin mensupları dillendiriyor. Dervişin fikri ne ise zikri de odur. AKP’liler artık tek başına iktidar olamayacaklarını biliyorlar. AKP’liler milletimizi koalisyonlarla korkutarak kaybettikleri oyları geri almak istiyorlar. Diğer yandan AKP azınlık hükümeti kurmayı da hayal etmeye başladı. Bunun için destek şart acaba hangi siyasi partinin desteği ile azınlık hükümeti kuracaklar oda tam olarak belli değil ancak bana göre Apo’nun kankası oldukları için böyle bir konu gerçekten gündeme gelirse, barajı aşabilirse HDP ile kuracaklardır” dedi.

meral akşener (3)

“Cumhurbaşkanı her siyasi partiye eşit mesafede olmak zorundadır”

Akşener, “Sayın cumhurbaşkanı sanki bir siyasi partinin Genel Başkanıymış gibi meydanlara çıkıp oy istiyor. Bu yaptığı ne yasalara ne hukuka uygun ne de devlet adamlığına ve ettiği yemine uyuyor. Hiç kimsenin anlayamadığı bir biçimde Sayın Erdoğan kendi seçtiği ve Başbakanlık koltuğuna oturttuğu  Sayın Ahmet Davutoğlu’nu beğenmiyor veya yetersiz görüyor ki, ikisi de meydanlara çıkıp miting yapıyorlar. Cumhurbaşkanı her siyasi partiye eşit mesafede olmak zorundadır. Kritik konularda siyasi parti temsilcilerini bir araya getirerek onlara hakemlik görevi yapmalıdır. Ben kendi adıma şunu söylüyorum; sayın Cumhurbaşkanının her sahaya inmesi AKP’ye oy kaybettiriyor. Bu şekilde davranmaya devam etsin” diye konuştu.

meral akşener (2)

Erdoğan’ı kınıyorum”

Ülkenin %99 Elhamdülillah Müslüman olduğunu belirten Akşener, “Bir Cumhurbaşkanı meydanlara çıkıp o kutsal kitabımız Kura-ı Kerimi elinde sallıyorsa sözün bittiği yerdeyiz demektir. Tuz kokmuştur bu saatten sonra. Ben kendi adıma Sayın Erdoğan’ı bu konuda kınıyorum. Din, Kuran hiçbir dönemde bu şekilde hoyratça siyasete alet edilmemiştir. Yüce kitabımız Kura’nın siyasette oy sömürüsüne alet edilmesi kadar kötü, çirkin ve günah bir şey daha yoktur. Ben şunu çok merak ediyorum, hırsızlık ve yolsuzluklar hakkında fetva veren malum profesör acaba bu davranış hakkında ne düşünüyorlar? Ben merak ediyorum, Diyanet işleri başkanı Sayın Görmez, her zaman olduğu gibi bunu damı görmedi. Sayın Görmez benim verdiğim vergilerle alınan özel makam aracı Mercedes ve jakuzilerde keyif çatacağına sayın cumhurbaşkanını bu konularda uyarmalıdır. Dini bu hale getirmeye hiç kimsenin haddi ve hakkı yoktur. Bunlar bir taraftan siyasi emeller uğruna her türlü din istismarı yaparken diğer taraftan Kuran’ı pasta yapıp yiyerek dinin içini çok güzel boşaltıyorlar. Biz bunları önce Allah’a sonrada 7 Haziran’da yüce milletimize havale ediyoruz” dedi.

meral akşener (5)

“Kanal İstanbul’un hayata geçmesi yakın bir zamanda mümkün görünmüyor”

Kanal İstanbul ve 3. Havalimanı ile ilgili de açıklamalar yapan Akşener, “Sayın Erdoğan Başbakanken ortaya bir proje attı “Çılgın Proje” diye aradan uzun zaman geçmesine rağmen ne yazık ki bu proje resmi olarak ne ihale edilebildi nede inşaatına başlanabildi. Bunun tek ve yegane sebebi; devletin kasasında bu tür bir projeyi hayata geçirecek paranın olmamasıdır. Ben bu projenin hayata geçirileceğini sanmıyorum. 3.Havalimanını ihale ettiler bu havalimanının inşaatında bile çeşitli sorunlarla karşılaşıldı. Henüz görünürde ne havaalanı var ne başka bir şey. “Kanal İstanbul” denen proje biliyorum bu köyü çok yakından ilgilendiriyor. “Kanal İstanbul” projesi diye birçok kişi buralardan tarla arsa toplayarak servetine servet katmışlardır. Bu projenin hayata geçmesi yakın bir zamanda mümkün görünmemektedir. Kimse boşuna “Kanal İstanbul” hayaliyle yanıp tutuşmasın” şeklinde konuştu.

 

Arif Sapmaz / Arnavutkoyhaberleri.com

– See more at: http://www.arnavutkoyhaberleri.com/mhpli-meral-aksener-arnavutkoy.html#sthash.PlifRUU6.dpuf

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir