fbpx

MHP’den Savcıya Araç Tahsisine Veto

Belediye Meclis gündemine de alınan ve meclis onayına sunulan araç tahsisi ile ilgili komisyon görüşüne hayır oyu veren MHP’li meclis üyeleri; “Savcılığın bizim vereceğimiz araca ihtiyacı yoktur. İleride herhangi bir mihnet durumu oluşturmaması adına bu tahsisin yapılmasını uygun görmüyoruz” deseler de gündem maddesi Ak Parti’li meclis üyelerinin evet oyu ile meclisten oy çokluğu ile geçerek kabul edildi.

Oy çokluğu ile kabul edildi

Arnavutköy Belediyesi’nin 2015 Şubat Ayı Meclis Toplantısı Taşoluk Hizmet Binası’nda gerçekleştirildi. 3 gün süren Şubat Meclisi’nde en çok konuşulan gündem maddesi ise Gaziosmanpaşa Savcılığı’na tahsis edilmesi planlanan araç oldu. Meclis gündemine alınan ve meclisin onay vermesi durumunda Gaziosmanpaşa Savcılığı’nın kullanımı için tahsis edilecek araç ile ilgili söz alan MHP’li meclis üyesi Avukat Muharrem Yaman, MHP Grubu olarak ret oyu verdiklerini söyledi.

Muharrem Yaman: Adalet Vakfı’nın araç ihtiyacı yok

MHP Grubu adına söz alan Yaman, Türkiye’nin en varlıklı vakfının Adalet Bakanlığı’na bağlı olan Adalet Vakfı olduğunu hatırlatarak; “Adalet Vakfı aslında yardıma ihtiyacı olmayan tek vakıftır. Çünkü birçok işlem esnasında Vakıf için ayrıca ödemeler yapılıyor. Dolayısıyla da böyle bir kurumun araç sıkıntısı da olmamalı. Bizler Belediyeler olarak Savcılarımıza araç tahsis etmemeliyiz. Kaldı ki bu durum ileri ki dönemlerde hatır ve mihnet oluşturabilir” dedi.

MHP’li Meclis Üyelerinin ret oyu kullanmalarına karşın Ak Parti’li Meclis Üyeleri evet oyu kullanarak Gaziosmanpaşa Savcılığı’na araç tahsisine onay verdi. Karar oy çokluğu ile kabul edildi.

haberaktivite

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir