fbpx

İMSİAD ÜYELERİNDEN ÜÇÜNCÜ KÖPRÜYE TEKNİK İNCELEME GEZİSİ

– İnşaat Müteahhitleri Sanayici ve İş Adamları Derneği (İMSİAD) üyeleri, 3. köprü olarak bilinen Kuzey Marmara otoyolu projesine teknik inceleme gezisi düzenledi.

İMSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Namık Ziya Mescioğlu başkanlığındaki ziyarete Bursa’dan inşaat sektörünün çok sayıda temsilcisi katıldı. gezide İMSİAD heyetine Proje Kontrol Direktörü Cem Erer tarafından brifing verildi

İstanbul’da yapım aşamasında olan ve iki buçuk yıl içinde tamamlanması planlanan üçüncü köprünün Türkiye’nin geleceği açısından stratejik öneme sahip olduğunu vurgulayan İMSİAD Başkanı Namık Ziya Mescioğlu, “Yap işlet devret modeliyle hayata geçirilen Kuzey Marmara (3. boğaz köprüsü dâhil) otoyolu projesini inceledik. Bu projenin ne denli başarılı ve stratejik bir yatırım olduğunu yerinde görme fırsatı bulduk. Böyle stratejik öneme sahip projeler yalnızca bulunduğu şehre değil, bütün ülkeye faydalı oluyor. Bursa da bu projeden önemli oranda faydalanacaktır” şeklinde konuştu.

Teknik inceleme gezilerini sürdüreceklerini belirten Başkan Mescioğlu, “Bursa’da Timsah Arena gezisi ile başladığımız teknik inceleme gezileri, hem projenin müteahhidi olan firma ve çalışanlarına bir motivasyon oluyor, hem de üyelerimizin büyük çaplı projelerde kullanılan özel yöntem ve teknikleri tanımalarına imkan sağlıyor. Yine mega projelere yaptığımız bu gezilerde öğrenilen her yeni yöntem, üyelerimizin projeleri vesilesiyle Bursa inşaat sektöründe doğrudan uygulamaya giriyor, neticede Bursa kazanıyor” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir