fbpx

Hakan Şükür Arnavutköy’de

İstanbul 3. Bölge bağımsız milletvekili adayı Hakan Şükür, Ankara Cumhuriyet Savcısı Serdar Coşkun’un muhalif medyayı susturma girişime tepki gösterdi. Şükür, ”Medya özgür olmalı. İnsanlar özgür olmalı. Umarım vicdanlarıyla, uluslararası normlardaki evrensel hukuk kurallarına uyarak ülkemizi zor durumlarda bırakmama adına karar versinler. Bunları duyunca insan gerçekten hayret ediyor.” dedi.

Hakan Şükür, seçim çalışmaları kapsamında Arnavutköy’de yerel basın temsilcileriyle bir araya geldi. Toplantıda gazetecilerin sorularını cevaplayan Şükür, Türkiye’nin buhran dolu günler yaşadığını söyledi.

EN BÜYÜK GÜVENCEMİZ İKİ DUDAĞIN ARASINA SIKIŞMIŞ

Muhalif medyayı susturma girişimine tepki gösteren Şükür, ”Türkiye hakikaten buhran dolu günler yaşıyor. En çok güvenmemiz gereken kurumların etkisiz kaldığı, sırtımızı dayayacağımız yer olmayan çünkü hukuk aşk gibi bize bir özgürlük alanı açma noktasında en büyük güvencemiz maalesef bugün iki dudağının arasına sıkışmış. Her şeyin bir anlayışın tezahürüyle bu ve bunun gibi dünyanın hiçbir yerinde olmayan evrensel hukuk kurallarına uymayan davranış biçimleri görüyoruz. Hatırlarsanız daha önce sosyal medyanın birçok birimi kapandı. Bununla ilgili yasalar çıktı Anayasa Mahkemesi’nden döndü ama bir daha çıktı.

KORKUYORLAR

Birileri bir şeyden korkuyor. Bununla ilgili toplumu doğru bilgilendirme anlamında her türlü korku imparatorluğuna rağmen haber yapmak isteyen siyasetin daha doğrusu seçim atmosferlerinde bu korkuyu yaşayan insanların etkisi ve yetkisiyle maalesef o erklerin tamamen birbirinden koptuğu, bağımsızlıklarının kalmadığı farklı bir süreç yaşıyoruz. Medyayı susturma bu anlamda herhangi bir sona ulaşmadan böyle bir çabanın oluyor olmasını Sayın Başbakan da sanıyorum ki ifade etti. Bunun bir süreci var sanki süreç işlemeden sanki üstten bir korku verme adına veyahutta anayasal kurumların işlemediğini düşündüğünüzde olasılık nispetinden bunu değerlendirebiliriz. Öyle söylenmiş.” şeklinde konuştu.

BİZ DE BAŞKA BİR ÜLKENİN İÇ HUKUKUNA KARIŞMAMALIYDIK

Muhalif medyayı susturma girişiminin uluslararası alanda ciddi tepkiler oluşturduğunu belirten Şükür, ”Açıkçası çok talihsiz. Artık uluslararası alanda bize gülmekten öte çok ciddi tepkiler gelmeye başladı. Tabiki iç hukukumuza karışamazlar ama aynı şekilde biz de başka bir ülkenin iç hukukuna karışmamalıydık. Maalesef Ortadoğu politikaları orada liderlere duyulan kin bugün ülkemizde çok farklı durumları da beraberinde getirdi. Tabi ki çok yanlış. Medya özgür olmalı. İnsanlar özgür olmalı. Zaten özgürlük kelimesinden kastım bağımsız olmaya kadar giden bende bağımsız oldum. Bunları söyleyebilme tanınırlığınızla en azından konuşabilmenin zor olduğu bu günlerde konuşmak herkesin hakkını savunabilmek tahakküm altında kalmadan bir parti liderinin etkisi altında kalmadan hakikaten milletin vekili olabilmek adına bu mücadeleyi vermek için buradayız.

 

ÇOCUKLARLA TOP OYNADI

Toplantının ardından halkın yoğun ilgisiyle karşılaşan Şükür, çocuklarla kısa süre top oynadı. Bazı vatandaşlarda Şükür’e Galatasaray forması imzalattırdı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir