fbpx

Hadımköy’de Tül Firmasının Deposunda Yangın

Hadımköy’de, bir tül firmasının deposunda yangın çıktı. Yangına çok sayıda itfaiye grubu müdahale etti. Depoda, yaklaşık 20 gün önce de yangın çıktığı öğrenildi.

Hadımköy, Ömerli Mahallesi 75. Yıl Caddesi Vicdan Sokak’ta bulunan Danteks Dantel ve Tül Örme adlı iş yerinin deposunda, saat 22.30’da henüz belirlenemeyen bir nedenle yangın çıktı. O sırada depoda çalışan 3 kişi, çuvalların bulunduğu alanda çıkan yangını söndürmek için yangın söndürme tüpleriyle alevlere müdahale etti. Çalışanların çabalarına rağmen alevler kısa sürede büyüdü.

İhbar üzerine olay yerine Avcılar, Başakşehir, Beylikdüzü, Çatalca, Beykent, Hadımköy,Arnavutköy, Kocasinan, Bakırköy, Şişli ve Gaziosmanpaşa itfaiye ekipleri sevk edildi.İtfaiye ekipleri, alevlerin, deponun bulunduğu binadaki diğer firmaların depolarına da sıçramaması için yoğun çaba gösterdi. Yaklaşık yarım saat süren çalışmalar sonucu yangının diğer depolara sirayet etmesi önlendi.

Alevler 2 saat sonra kontrol altına alındı. İtfaiye ekipleri, yangının tamamen söndürülmesi için soğutma çalışmalarına devam ediyor.

Danteks Dantel ve Tül Örme firmasının deposunda 20 gün önce de elektrik panosunda yangın çıktığı öğrenildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir