fbpx

Güney Çevre Yolu Hala Devam Ediyor

Arnavutköy Merkez’de oluşan trafikten dolayı ana caddenin  yetersiz kalmasının önüne geçmekve ilçe merkezine girmeden transit geçiş için başlatılan viyadüklü çevre yolunda, sona geliniyor.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığı’nın  ‘Arnavutköy, Çilingir Yolu-Mehmet Akif Caddesi Arası Yol Kavşak Uygulama Projesi’ işi kapsamında; 2009 yılında ilçe statüsüne kavuşan ve nüfus yoğunluğu her geçen gün artan Arnavutköy İlçesini İstanbul’un diğer ilçelerine bağlayacak çevre yol projesi, hızla ilerliyor.

Temmuz’da Bitecek

Bölgede Konut Projeleri ile Yeni Yerleşim Birimleri yapılması, Durusu-Karaburun güzergâhının turistik önemi, ilçedeki piknik ve dinlenme alanlarının ve sanayi tesislerinin yoğunluğu dikkate alındığında Güney Çevre Yolu üzerindeki araç trafiği; Arnavutköy Merkez’e girmeden, Güney Çevre Yolu sayesinde transit geçişle sağlanacak.

Güney Çevre Yolu Projesi; Arnavutköy Devlet Hastanesi arakasından başlayarak, Haraççı Kavşağına kadar sürecek. 1. Etap olarak belirlenen alan 3 km’lik bir uzunluğu sahip. 30 metre genişliğinde olan çevre yol; 3 gidiş 3 geliş 6 şeritli yapılıyor. İdari, sosyal ve ticari alanların yoğun olduğu Mehmet Akif Caddesi’ndeki trafiği rahatlatacak olan Güney Çevre Yolu, 3 viyadük üzerine inşa ediliyor. Yaz aylarında bitirilmesi planlanan Güney Çevre Yolu Projesi, Arnavutköy’ün trafik yükünü büyük oranda rahatlatacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir