fbpx

En güzel hediyeye doğru yola çıktılar

İlim Yayma Cemiyeti Arnavutköy Şubesi’nin düzenlediği yarışmada dereceye girerek Umre ödülü kazanan öğrenciler, kutsal topraklara doğru yola çıktılar. İlim Yayma Cemiyeti Arnavutköy Şubesi önünde düzenlenen programda tekbirler eşliğinde Umre’ye uğurlanan öğrencilerin heyecanları gözlerinden okunuyordu. Arnavutköy Müftüsü Bahri Şamat’ın da uğurladığı öğrencilere aileleri ve İlim Yayma Cemiyeti yöneticileri de eşlik ettiler.

İlim Yayma Cemiyeti Arnavutköy Şubesi’nin geleneksel hale getirdiği ve bu yıl 3.cüsünü düzenlediği Umre Ödüllü bilgi yarışmasında dereceye giren lise öğrencileri kutsal topraklara dualar eşliğinde uğurlandı.

121625920

Mesut Yavuz: Kendi topraklarımıza gidiyoruz

İlim Yayma Cemiyeti Arnavutköy Şubesi önünde gerçekleşen uğurlama töreninde bir konuşma yapan İlim Yayma Cemiyeti Arnavutköy Şubesi Başkanı Mesut Yavuz, “Yarışmayı kazanan öğrencilerimizin Umreye gidecek olmalarından dolayı ne kadar heyecanlı olduklarını bugün bir kez daha gördük. Bu organizasyon vesilesiyle kutsal mekanlara ilk defa gidecek olan kardeşlerimizin hayatlarında bir dönüm noktası olacağını kendileri de yaşayarak görecekler. Öğrencilerimiz ve velilerimizin Umre’ye gitmenin, o kutsal mekanları ziyaret etmenin çok zor olmadığını, oralara gidilebileceğini görmeleri açısından da oldukça önemli bir organizasyon. Bundan 80 yıl evvel bizim topraklarımız olan fakat masa başında kaybettiğimiz bu yerlere gidebilmenin zor olmadığını bugün buradaki tüm kardeşlerimiz gördüler. Biz kendi evimize gidiyoruz. Allah’ın resulüne selam götürmeye gidiyoruz. Oradaki dualarımızda gerek ülkemiz ve gerekse İslam coğrafyasındaki kara bulutların bertaraf olması için de bolca dua edeceğiz” dedi.

1622319763

Müftü Şamat’tan tekbirlerle uğurlama

Umre ödülü kazanarak kutsal topraklara yolculuk eden öğrencilere ve velilere hitaben bir konuşma yapan Arnavutköy Müftüsü Bahri Şamat da, “Umre’ye gidecek olan tüm kardeşlerimizi tebrik ediyorum. İnşallah Umre sonrasında Hac vazifelerini de yerine getirmek tüm bu kardeşlerimize nasip olur. Dini değerlerimizin farkına varmak, o mübarek topraklara yüz sürmek, Peygamber Efendimiz’in yaşadığı yerlerde yürümek, ibadet etmek ve en önemlisi Kabe’yi tavaf etmenin tadına varacak olmalarından dolayı en az sizler kadar bizler de heyecan duyuyoruz. İslam aleminde yaşanan zulümlerin bertarafı için, bizler için ve tüm dostlarınız için de dua etmeyi unutmayın” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından Müftü Bahri Şamat’ın ettiği dua ve tekbir sesleri ile otobüslere binen öğrenci ve veliler kutsal topraklara doğru yola çıktılar.

Masraflar İlim Yayma Cemiyeti tarafından karşılanıyor

3 yıl önce başlatılan organizasyonda ilk yıl 52, ikinci yıl 76 kişiyle Umre programı düzenleyen İlim Yayma Cemiyeti’nin bu yıl ki organizasyonunda 49 kişi yer aldı. Umre yolculuğunun tüm masrafları İlim Yayma Cemiyeti Arnavutköy Şubesi ve hayırsever destekçileri sayesinde gerçekleşiyor.

arnavutköy hediyeye doğru yola

 

haberaktivite

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir