Eğitim-Bir-Sen Arnavutköy İlçe Temsilciliği Seçimleri 10 Ekim’de

0
46
views

Eğitim-Bir-Sen Arnavutköy İlçe Temsilciliği seçime gidiyor. 10 Ekim 2018’de Şehit Onbaşı Murat Şengöz İmam Hatip Ortaokulunda gerçekleşecek olan kongrede iki aday yarışacak.

Güçlü bir yönetim kadrosuyla başkanlığa yeniden aday olan Piri Reis İlkokulu Müdürü Muammer Erdoğan,  “10 Ekim 2018 tarihinde gerçekleşecek olan Eğitim-Bir-Sen Arnavutköy İlçe başkanlığı seçiminde,  Arnavutköy İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Abidin Merdan, Köroğlu Ortaokulu Müdürü Murat Şahin, Suatlar İlkokulu Müdürü Fuat Özel, Şehit Onbaşı Murat Şengöz İ.H.O. Müdürü İsmail Yıldız, İBB Yıldırım Beyazıt İlkokulu Müdürü Ercan Yalçın, Arnavutköy İlkokulu Müdür Yardımcısı Gökhan Şarlayan birbirinden değerli hocalarım yönetimimde olacak” dedi.

Güveni güce, alın terini kazanıma dönüştüren sendikacılık için,  yeniden bismillah, sefer bizim, Zafer Allah’ındır diyen Eğitim-Bir-Sen Arnavutköy İlçe Başkanı Muammer Erdoğan, yeniden adaylığı ile ilgili bir açıklama yaptı.

Muammer Erdoğan “Eğitim-Bir-Sen Arnavutköy İlçe Temsilciliği olarak yaptığımız kapsamlı istişareler neticesinde ilçe yönetimine tekrar aday olmamız ve görevi devam ettirmemiz yönündeki yoğun talep ve ısrarlar karşısında tekrar aday olma kararı almış bulunmaktayım.  Emaneti devraldığımız 2014 yılından bu yana zirvedeki yerini perçinleyen ve ilçedeki diğer sendikalı personel sayısının iki katından fazla  üye sayısına ulaşan ve hep oransal olarak bir önceki senenin istatistiklerinin üstüne çıkan sendika yönetimimiz, durmaksızın üyelerimizin emek, ekmek ve özgürlük mücadelesine katkı sunmaya çalışmıştır.

Reddi miras açmazına düşmeden,  köklerine bağlı, geçmişin bakiyesine sadık, geleceğe ve yeniliğe açık sendikacılık anlayışı ile “Zirveden yeni ufuklara yolculuk” için adayız.

Adamlığı ve adanmışlığıyla eğitim camiamızda kabul görmüş,  örnek alınan ve sevilen isimleri de aramıza alarak, kan tazeleyerek, emeğimizi ve teşkilatımızı büyütmeye devam ettirmekte kararlı olduğunu ifade eden Erdoğan,

“Biz bu seçim mücadelemizi “hayra niyetlenerek çıkılan sefer” olarak görüyoruz. Biz, insanı hak üzerinden inşa seferindeyiz. Biz, adalet, barış ve kardeşlik zemininde bir dünya seferindeyiz. Seferimiz, insanın onuru, emeğin saygınlığı, ekmeğin adil paylaşımı içindir. Bizler biliyoruz ki, biz, “biz olabildikce, biz kalabildikce” varız. Ve yine biliyoruz ki, hiçbirimiz, “hepimiz” kadar güçlü olamayız. Kurucu büyüğümüz rahmetli Akif İnan’ın da dediği gibi, her bir eylem diriltir bizi, nehirler düşleriz göl kenarında.

Yanlışı görebilen, gördüğü yanlışı söyleyebilen yarınlarımız olabilsin diyedir sendikal mücadelemiz. Baskı ve tehditlere boyun eğmeden, Hak bildiği yoldan şaşmayan sendikacılar olarak kararlı adımlarla güvenilir yarınlara kavuşmaktır arzumuz. Yarım kalan işlerimizi tamamlamaktır.

Nedir bu doğruların eğrilerden çektiği diyor ya üstat. Bu gece ölse, yarım kalacağı idealleri olmalı insanın. Bu gece ölse, ideallerini tamamlayacağı kardeşleri…

Güveni güce, alın terini kazanıma dönüştüren sendikacılık için, eğrileri doğruya çevirebilmek için, emek, birlik, adalet, eşitlik, özgürlük ve insan onuru temel alan mücadelemize devam edebilmek için, yarım kalan işlerimizi tam edebilmek için, ve bu uğurda şahit değil şehit olabilmek için tekrar adayız” dedi.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here