fbpx

CNR Kitap Fuarı’nda ARGEM Rüzgarı Esti

‘ÇANAKKALE Zaferi’nin 100. Yılı’ temasıyla bu sene ikincisi düzenlenen CNR Kitap fuarı, kapılarını ziyaretçilere açtı. Fuar, Arnavutköy Belediyesi Gençlik Merkezi (ARGEM) Mehter Takımı’nın gösterisiyle başladı.

CNR Kitap Fuarı. Çanakkale Zaferi’nin 100. Yılı temasıyla açıldı.  Kültür ve Turizm Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı, İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin desteğiyle açılan fuar, Arnavutköy Belediyesi Mehter Takımı’nın gösterisiyle başladı.

Yeşilköy’deki CNR EXPO’da bu yıl ikincisi düzenlenen kitap fuarı ‘Çanakkale’ temasıyla kitap severlere kapılarını açtı. Fuar, Babil Türk Topluluğu’nun Türk sanat eserlerini seslendirmesiyle başladı. Fuara İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Muammer Yıldız, Kültür Bakanlığı Kütüphaneler ve Yayımlar Genel Müdürü Hamdi Turşucu, Pozitif Yayıncılık Genel müdürü Mustafa Çakır, Basın Yayın Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Münir Üstün katıldı. CNR EXPO Kitap Fuarı’nın bu seneki onur konuğu yazar Mehmet Niyazi Özdemir oldu. Açılışta konuşma yapan Muammer Yıldız, “Kitabın önde olduğu, kitabın merkezde olduğu kitap dostlarıyla birlikte olmak gerçekten bayramdır. İstanbul’da öğrenci nüfusuna baktığımızda 17 milyonluk nüfusuna baktığımızda bir değil, iki değil birden fazla fuarı kaldırır. 2 milyon 681 bin öğrencisi 125 bin öğretmeni ve 6 binden fazla okulu olan bir kentte elbette ikinci ve üçüncü fuar çok yakışırdı. Bizde İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğü olarak kitaba dost olan ve kitap dostu neredeyse biz de oradayız diyoruz. Bu düşünceyle biz de buradayız.” diye konuştu.

Çocukları kitaplarla buluşturmaları için eğitimcilere çağrıda bulunan Yıldız, “Kamu ve özel ayrımı yapmaksızın bütün eğitim camiamıza çağrım, ne olursunuz çocuklarımızı kitapla buluşturalım. Bu bizim için okullarda okutmuş olduğumuz dersler ve müfredat kadar önemlidir .” şeklinde konuştu.

Bu sene ikincisi düzenlenen fuara, 600 marka ve 250’den fazla yayınevi katılım gösteriyor. 20 bin metrekare alanda, 8 Mart’a kadar sürecek kitap fuarında, söyleşi, panel, çocuk etkinlikleri, sergi, imza günleri ve dinletilerle 550’den fazla etkinlik gerçekleşecek.

ARGEM, CNR Kitap Fuarı’nda

CNR Kitap fuarı açılışında gösteri yapan ARGEM Mehter takımı, fuara katılan yerli ve yabancı ziyaretçilerin dikkatini çekmeyi başardı. Kitap Fuarının açılışı gerçekleştirildikten sonra ARGEM standı ziyaretçi akınına uğradı. Ziyaretçilerine ikramda bulunan Arnavutköy Belediyesi çalışanları, öğrencilere yönelik yapılan faaliyetleri de misafirleri anlattı.

Ayrıca, Arnavutköy Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü  tarafından hazırlanan ‘Arnavutköy Tarih Külliyatı’  ilk defa tanıtıldı. Kısa zaman sonra Arnavutköy’de lansmanı yapılacak 3 ciltlik külliyat; Arnavutköy’ün Osmanlı döneminden günümüze kadar gelen sürecini anlatıyor.  Arnavutköy Tarih Külliyatı, Arnavutköy Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Nedim Taktak tarafından, Arnavutköy Belediye Başkanı Haşim Baltacı adına; İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Muammer Yıldız ve Kültür A.Ş. Genel Müdürü Nevzat Kütük’e taktim edildi.

8 Mart’a kadar CNR Expo 6. Hall K29 numaralı stantta yer alacak olan ARGEM, ziyaretçilerini bekliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir