fbpx

Büyükçekmece – Hadımköy Yolunda Sona Gelindi

2015 yılı içinde tamamlanması hedeflenen yolların yol genişletme ve zemin çalışmaları tamamlandı.
Yeni kurulan yerleşim merkezleri, okullar ve aynı zamanda da bir sanayi bölgesi olan Hadımköy’ün her geçen gün yoğunlaşan trafiğinin sorununa Büyükçekmece Belediyesi el attı. Hadımköy trafiğini rahatlatmak ve Hadımköy-Büyükçekmece arasındaki mesafeyi kısaltmak amacıyla aynı anda iki yol yapımına birden başlayan Büyükçekmece Belediyesi ekipleri, 24 metre genişliğinde ve toplam 7 kilometre uzunluğundaki yolların altyapı çalışmalarını düzenledi. Ayrıca bölgedeki yerleşim birimlerinin perde duvarları da tamamlandı. Her iki yolun gidiş ve dönüş istikametlerine özel bisiklet yolları da yapılacak.
ALTYAPI ÇALIŞMALARI TAMAMLANDI
Alkent Mahallesi ile Demir La Vida Yaşam Merkezi arasından başlayan ilk yol Tulip A Vilları ve Göl Malikaneleri’nin önünden geçerek, Büyükçekmece Atatürk Spor Kompleksi önünden Büyükçekmece merkez bağlanacak. Bu yolda çalışmalarını aralıksız sürdüren Büyükçekmece Belediyesi ekipleri ilk aşamada bölgedeki sitelerin önüne perde duvara çekti. Yolun zeminini ve alt yapısını tamamlayan belediye ekipleri önümüzdeki haftadan itibaren tretuvar ve bordür döşeme işine başlayarak aydınlatma direklerini dikecek. Büyükşehir Belediyesi tarafından asfaltlama çalışması yapılacak olan yol bölge halkının hizmetine açılacak.
Mehmet Yeşilgül Bulvarı’ndan geçecek olan ikinci Büyükçekmece – Hadımköy yolunda da yol genişletme çalışmaları tamamlandı. Burada da tretuvar, bordür ve aydınlatma çalışmalarına başlanacak.
TRAFİK YOĞUNLUĞU YÜZDE 30 AZALACAK
Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, Hadımköy trafiğinin her geçen gün daha da yoğunlaştığına dikkat çekerek, “Altyapısını bitirdiğimi bu yollar tamamlandığında, Büyükçekmece’den Hadımköy gişelerine olan mesafe 4,5 kilometre kısalacak. Bu bölgede çalışan, ikamet eden halkımız açısından yollar büyük kolaylık ve rahatlık sağlayacaktır. 2015 yılı yatırımına dahil ettiğimiz bu yollar bölge açısından hayati önem taşımaktadır. Her iki yolun faaliyete geçmesinin ardından paralel bir yol ile bu bölgenin ulaşım ağını tamamlamış olacağız. Böylelikle Hadımköy trafiğinde yüzde 30 oranında bir rahatlama olacaktır” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir