fbpx

Boğazköy’de 3 katlı bina çöktü

Boğazköy’de 3 katlı eski bir bina çöktü. Güçlendirme çalışmalarının yapıldığı binadaki çatırtıları duyan işçiler durumu bina sahibi Şaban İnal’a bildirdi. Binanın çökmesinden saniyeler önce binayı terk eden hane sahipleri son anda ölümden döndüler. Binanın bodrum katında ve yan tarafında bulunan ve içerisinde 43 tane kurbanlık büyükbaş hayvanın bulunduğu ahırlarda ise 13 hayvan kurtarılamayarak telef oldu.

Salı günü meydana gelen olayda binadakilerin son anda evlerini tahliye etmesi olası can kaybını önledi. Fakat binanın bitişiğinde bulanan ahırlardaki büyük baş hayvanlardan 13 tanesi enkazın altında kalarak telef oldu. 30 büyükbaş hayvan ise enkazın altından canlı olarak kurtarıldı.

Olay sonrası yıkılan binadaki enkazı kaldırmaya gelen Arnavutköy itfaiye ekipleri ile Arnavutköy Belediyesi Fen işleri Müdürlüğü personelleri yoğun çaba sarfettiler.

 

Hayvanların sahibi bıçakla saldırdı

Hayvanları, yıkılan binanın altında telef olan vatandaş ile enkazı kaldırmaya çalışan iş makinesi operatörü arasında tartışma çıktı. Mandıra sahibi elindeki bıçakla operatörün üzerine yürürken araya giren Arnavutköy Fen İşleri Müdürü Erol Aslan elinden hafif şekilde yaralandı. Olay yatıştırılırken kalan hayvanlar da yıkıntı altından çıkarıldı.

 

Kurbanlıklar telef oldu zarar büyük

 

Kurban bayramında satmak üzere beside olan 43 hayvandan 13’ünün telef olduğunu söyleyen Boğazköy sakinlerinden Sadık Arka, “Bende hayvancılık işiyle uğraşıyorum. Burada 43 hayvandan 13’ü telef olan kişi çok yakın arkadaşımızdır. Zararı oldukça büyük. Tek tesellimiz hiç kimsenin canına zarar gelmemesi oldu” dedi. /haberaktivitenet

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir