fbpx

Arvanutköy’de Dağ Bisikleti Yarışması Tamamlandı

Arnavutköy Belediyesi ve Salcano tarafından organize edilen, Uluslararası Salcano Dağ Bisikleti Yarışı, heyecanlı dakikalara sahne oldu.

Dağ bisiklet yarışına Türkiye’den ve dünyadan onlarca sporcu ve bisiklet yarışı meraklıları katıldı. “Elit Erkek ” ve “Elit Kadın” kategorisinde rekabet eden sporcular hem birincilik için yarıştı hem de elde ettiği derecelerle Dünya ve Avrupa Olimpiyat Yarışları’na puan topladı. Gençler Erkek, Gençler Bayan, Master 30-40-50, Yıldız Erkek ve Yıldız Bayan kategorilerinde yarışan sporcular ise Türkiye şampiyonluğu için ter döktü.

Bisiklet Federasyonu’na bağlı sporcular kategorilerine göre Elit erkekler 7, Elit Kadınlar 5, “Master 30-40-50” kategorisi  4 tur, Gençler Erkek ve Gençler Kadın kategorisindekiler ise 4 tur atarak 4 kilometrelik parkuru tamamladı.

Elit Erkek kategorisinde şampiyonluğu Tımofel Ibanov kaparken, 2’nci Anton Sintsov 3. ise Victor Lab oldu. Elit Kadın kategorisinde ise 1’inci Iryna Popava, 2’nci Maria Sherstıuk, 3’üncü Güzel Akhmadullina oldu. Dereceye giren sporcular ödüllerini Arnavutköy Belediye Başkanı Haşim Baltacı’nın elinden aldı. Bisiklet Fedarasyonu As Başkanı Bayram Akgül ise dağ bisikleti sporuna verdiği destekten dolayı Baltacı’ya plaket takdim etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir