fbpx

Arnavutköy’de Görev Yapan Asker Sur’da Şehit Düştü

Arnavutköy’den Ankara’ya tayini çıkan ve buradan Diyarbakır – Sur’a görevlendirilen Jandarma Astsubay Üstçavuş Hüseyin Gümüş, hainlere yönelik yapılan operasyonlarda şehit düştü.

Diyarbakır’ın Sur ilçesinde devam eden operasyonlarda yaralanan ve kaldırıldığı hastanede şehit olan Jandarma Astsubay Üstçavuş Hüseyin Gümüş’ün Ankara’daki evine ateş düştü.

Ankara 24. Özel Kuvvetler Tabur Komutanlığı’nda görevliyken, görevli olarak Diyarbakır Sur’da sürdürülen operasyonlara katılan evli ve bir çocuk babası Jandarma Astsubay Üstçavuş Hüseyin Gümüş, hainlerin saldırısı sonucu şehit düştü.

2 çocuk babası olan Şehit Üstçavuş Gümüş’ün şehadet haberi, Ankara Merkez Komutanlığı ekipleri tarafından Gölbaşı ilçesindeki ailesine verildi. Acı haberin ardından şehidin evinin bulunduğu binaya Türk bayrakları asıldı. Gölbaşı Belediye ekipleri de şehit Gümüş’ün evinin önüne taziye çadırı kurdu.

Jandarma Astsubay Üstçavuş Hüseyin Gümüş ile hemşire olan eşi Kıymet Gümüş’ün nikahı Arnavutköy Belediyesi’nde kıyılmıştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir