fbpx

Arnavutköy’de Elektrik Kesintisi Protesto Edildi

Yağışlı havalar nedeniyle 5 gündür  Arnavutköy’ün Boğazköy istiklal mahallesine bağlı 256 villanın bulunduğu Fener tepe villaları olarak bilen bölgeye  elektrik verilemiyor site sakinleri  gece saat 21:00 sularında Arnavutköy Sultangazi arasındaki yolu trafiğe kapatmak istediler. Site sakinleri günlerdir yaşadığımız bu  rezilliği ne kimse görüyor nede ilgileniyorlar. Bizler bu yağmurlu ve soğuk havalarda evlerimizde donuyoruz. ilgili kurumların bu duruma bir çözüm bulmalarını istiyoruz diye site sakinleri şunları söyledi. ” Tüm beyaz eşyalarımız elektrikli ev aletlerimiz bozuldu, bunun sebebi elektrik kesintilerinin arka arkaya yaşanması ve uzun süre elektrik kesintisi yaşamamızdır. Allahtan revamı bu yağmurlu ve soğuk havalarda evlerimizde donuyoruz. Hiç bir Allah’ın kulu çıkıp bu durumun neden olduğunu bile bize anlatma gereğini duymadılar diyen site sakinleri yaşanan elektrik kesintisine isyan ettiler.

Fener tepe villa  sakinleri bu sitede 256 villa bulunuyor , bu sitede iki bin kişi oturuyor. Bu kadar insan çoluk çocuk perişan olduk. Evinde hastası, yaşlısı, çocuğu olan aileler var. Günlerdir bu sorunumuzu çözmediler,  bizde tek çözümü yolu trafiğe kapamakla istedik. Ancak bizler medeni insanlarız bunu yapmak bile istemiyoruz. Hiç bir yetkili yaşadığımız bu elektrik kesintisi ile ilgili bize cevap bile vermediler. Bu durumumuzu duyan Arnavutköy İlçe Emniyet müdürümüz az önce bizi aradı görüştük. Gündüz emniyet müdürümüz ve ilçe kaymakamımızla görüşeceğiz inşallah bu sorunumuz çözülür dediler.

Site sakinleri yağmurlu havaya rağmen uzun süre arabalarını yol kenarına çekerek olayı  protesto etmek için araçlarının farlarını yakıp söndürerek tepki gösterdiler

Emniyet ekiplerinin güvenlik önlemi aldığı bölgede  kesintileri protesto için toplanan site sakinleri daha sonra olaysız bir şekilde dağıldı.

turkiyekenthaber

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir