fbpx

Arnavutköy Yeniköyden Hakeme tepki

İstanbul 1.Amatör Lig ekiplerinden Arnavutköy Yeniköyspor’dan yapılan açıklamada, bizim için “Bunlar nasılsa Köy takımı, bunların sesi çıkmaz” diye düşünülerek aleyhimize kasıtlı Hakem hataları yapılıyor” denildi.

Hafta sonu oynanan ve 2-2 beraberlikle sonuçlanan İstanbul Gümüşhane maçında hakemin yönetimi ve tutumu karsısında alınan beraberlik sonrası Arnavutköy Yeniköyspor Kulübünden yapılan açıklama şu şekilde:

“Cumartesi günü Arnavutköy Belediye Hasan Doğan stadında oynanan müsabakanın hakemi Kemal Küçükuysal’ı kınıyoruz. Kendisi rakibimize puan kazandırmak için elinden gelen her seyi yaptı. Ceza sahası içinde 3 kez elle oynanmasına rağmen penaltı kararı vermeyen,  90.dakika 1-1 devam ederken hakem tarafından 3 dakika uzatma gösterildi. Takımımız bu 3 dakika dolmak üzereyken son atak diye nitelendirdiğimiz pozisyonda golü buldu, biz takım halinde büyük bir coşku ile sevinirken misafir takım maçın sona erdiğini iddia ederek dakikalarca hakeme itiraz etti. Biz hakemin santra sonrası oyunu bitirmesini beklerken Hakem Kemal Kücükuysal rakibin gol sonrası ilk atağında santra civarında rakip oyuncunun, oyuncumuzun üzerine giderek kendini yere bırakması sonrasında uydurma bir faul vererek rakibe haksız bir atış kullandırmış ve kullanılan atışta topa çıkan kalecimiz topu tutmuşken kendisine yapılan faul sonrası topu elinden kaçırmış rakip takım oyuncusu topu elle kontrol ederek golü atmıştır, bu gole itiraz eden oyuncumuza sarı kart vererek oyundan atan sonra hocam onun sarı kartı yoktu deyince de onu direk attım diyen bir hakem vardı.

Maçta bir pozisyonda misafir takım serbest atış kazanmış ve bu sırada oyuncu değişikliği olmuş oyuncu oyuna girmiş hakem düdüğünü çalmışken topun basındaki oyuncu bırakıp oyuna yeni giren oyuncu arkadaş topu eline alıp! topu düzeltmiş hakem olan arkadaşımız yeniden düdük çalarak elle oynama vereceği yerde atışı kullandırmıştır. Maalesef bu bir kural hatasıdır ama amatör liglerde bu tarz olayların takibi çok zor olduğundan hakkımızı arayacak merci bulamıyoruz ama sözde hakem arkadaşımız oyun kurallarını bilseydi bu pozisyonda elle oynama kararı verirdi.

3 dakika uzatma gösterilen ve uzatmada topun taca bile çıkmadığı maçı 8 dakika oynatarak rakip gol atsın maçı bitireyim zihniyetindeki kötü niyetli hakem arkadaşımız tarafından takımımızın puanları çalınıp rakibimize 1 puan hediye edilmiştir.

Köy takımı olmamızdan dolayı nasılsa bunların sesi çıkmaz deyip tüm önemli maçlarımızda takımımıza karsı yapılan hakem hataları demek bile yanlış olur art niyetli tutumlar karsısında zor durumda kalmaktayız. Bizler de tüm kulüpler gibi masraf yapıp liglere katılıyoruz yapılan bu tarz hatalar ve tutumlar karsısında taraftarımız ve oyuncularımızı güçlükle yatıştırmaktayız.

Buradan İl Hakem Kuruluna sesleniyoruz lütfen bu tarz arkadaşlara imkan vermeyin ve müsabakalarda tarafsız maç yönetmesini sağlayın. Yapılan emekler masraflar kasışında sizlerde vebal altında kalmayın.

Biz bu maçı unutup önümüzdeki maçlarda hakem arkadaşlarımızın her zaman arkasında olacağız ama bizler yapılan emeklere saygı duyulması açısında tüm takımlara aynı gözle bakılmasını temenni ediyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir