fbpx

Arnavutköy Kara Teslim Oldu

Arnavutköy’ü etkisi altına alan kar yağışı hayatı olumsuz etkiledi vatandaşlar yollarda kaldı evlerine yürümek zorunda kaldılar.

Yer yer 45 santimetreyi bulan kar nedeniyle vatandaşlar zor anlar yaşadı. Kar yağışı nediyle görüş mesafesi  4-5 metreye kadar düştü. Metrelerce trafik oluştu. Kaygan zemin ve görüş mesafesinin düşmesi kazalara da yol açtı. Sürücüler zor anlar yaşarken bazı araçlar yol da mahsur kaldı. Trafikte mahsur kalan araç sürücüleri kontak kapatarak yürümek zorunda kaldılar. Kar yağışı nedeniyle bir çok yol trafiğe kapandı.

Elektrik Kesintileri Bitmiyor

Arnavutköy’de haftalardır süren elektrik kesintileri vatandaşı çileden çıkardı. Arnavutköy’de 3 gündür etkili olan kar yağışı elektrik kesintileriyle de birleşince içinden çıkılmaz bir hal aldı. Hava sıcaklığının eksilere düşmesi nedeniyle evlerinde kombi ve elektrikli sobalarla ısınan vatandaşlar zoru durumda kaldı. Arnavutköy geneli bütün mahalleler de aralıklarla yaşanan elektrik kesintileri bir çok hasta, çocuk, bebek ve yaşlıları zor durumda bıraktı. Bunun dışında bazı vatandaşlarında elektrikli aletleri bozuldu.

Esnaflar Kepenk Kapattı

Arnavutköy’de haftalardır süren elektrik kesintilerinin beraberinde yoğun karlı hava ile birlikte esnaf dükkanlarını dahi açamadı. Bir kaç hafta öncesine kadar elektrik arızaları yüzünden dükkanlarını açamayan, elektronik aletleri bozulan esnaf, yoğun ve karlı hava ile birlikte dükkanlarını açamayıp tatil yapmak zorunda kaldı.

1620608_10153046595128290_6716779281369520084_n

186’nın Telefonları Düşmüyor 

Elektrik arıza hattı 186’nın telefonları düşmüyor. Arıza bildirimi yapamayan vatandaşlar ve muhtarlar duruma tepki gösterdi. Kombiler Çalışmıyor, Vatandaş Mağdur Arnavutköy’de yaşanan kesintiler yüzünden doğalgaz kombilerini çalıştıramayan vatandaşlar duruma tepki gösterdi. Özellikle küçük yaşta bebeği olan ve evinde hastası olan vatandaşlar doğalgazlı ısınma sistemine geçtikten sonra soba da kurmadıklarını dile getirerek, ısınma problemi çektiklerini, 21. Yüzyılda yaşanan bu rezilliğin biran önce düzeltilmesi gerektiğini vurguladılar.

Arnavutköy – Haraççı Yolu Kapandı

Arnavutköy – Haraççı yolu kapandı araba bile zor geçen yol saatlerce açılmadı araçlar ve insanlar yollarda mahsur kaldı Karlıbayır Haraççı mahalelerinde oturan vatandaşlar arnavutköy’den evlerine yürümek zorunda kaldı. Arnavutköy Belediyesi arandığında ekiplerimiz yollarda kar temizleme çalışmaları yapıyor cevabını alan vatandaşlar Eski Edirne Asfaltında ne normal araba nede kar temizleme aracı gördü. Vatandaşlar Evlerine yürümek zorunda kaldı.

İşte Arnavutköy Haraççı Yolundan dün akşam saatlerinde çekilmiş fotoğraf ve görüntüler;

sdf

 

dfhnj

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir