fbpx

Arnavutköy halkı 3. Havalimanı’nı konuştu

CHP, HTKP ve FKF’nin destek verdiği etkinlikte, 3. Havalimanı’nın Arnavutköy’de yarattığı tahribat ve AKP’nin rant politikalarına karşı nasıl ortak mücadele verilebileceği konuşuldu.

Etkinlikte konuşan Arnavutköy CHP Gençlik Kolları Başkan Yardımcısı Gülşah Türel ve CHP Arnavutköy Gençlik Kolları Halkla İlişkiler sorumlusu Duygu Yıldız, adına kaza denilen fakat aslında bir cinayet olan işçi cinayetlerinin AKP Türkiye’sinde ne kadar sıklaştığına dikkat çekerken, AKP döneminde gerçekleştirilen doğa katliamına ve Haziran Direnişi sırasında gençliğin doğaya verdiği öneme değindi. Arnavutköy halkından Mustafa Keskin ise, 3. Havalimanı projesinin yarattığı büyük doğa katliamına dikkat çekerken, Türkiye’de ve dünyada kapitalizmin uyguladığı politikalara rağmen yaşamanın, direnmekle eşdeğer olduğunu söyledi.

Halkın Türkiye Komünist Partisi üyesi Alper Şahin, “Arnavutköy’de işçilerin, emekçilerin, doğayı korumak için mücadele edenlerin birlikteliğini başlattık. Bu bölgedeki çalışmalarımıza hızla devam edeceğiz.” diyerek etkinliklerin ve yaratılan dayanışma örneğinin devamının geleceğini vurguladı.

FKF adına konuşma yapan Aziz Barkın Kadıoğlu yaptığı konuşmasında gençliğin önemine ve Haziran Direnişi’ne değindi. “Haziran’ı yaratan, 12 Eylül karanlığını yırtıp atan Türkiye halkı, şimdi de diktatör bozuntusuyla göğüs göğüse kavga ediyor. AKP’nin gerici imam hatip dayatmalarına karşı kazanım elde eden Yeşilbahar Ortaokulu velileri, taraftar grupları, Berkin Elvan’ın sıra arkadaşı liseliler, “AKP’yi üniversiteden kovduk, şimdi sıra memlekette“ diyen üniversiteliler, ölüme, kurtlu yemeklere karşı ayağa kalkan işçiler var artık bu ülkede.” İfadelerini kullanan Kadıoğlu, “AKP’yle uzlaşmayanlar, onun kanlı savaş politikalarına karşı direnenler artık direnmekle kalmayıp kendi çıkış yolunu, kurtuluş yolunu arıyor. Eşitlik ve özgürlük kavgasını yeni bir ülkeyle buluşturacak milyonlarla beraber, korkmuyoruz çekinmiyoruz, bağımsız ve aydınlık bir Türkiye’nin kavgasını veriyoruz.” diyerek Arnavutköy halkını mücadeleye çağırdı.

Arnavutköy halkının düzenlediği etkinlik, ortak bir mücadele ve Arnavutköy ormanlarını doğa katliamından koruma kararlarıyla sona erdi.  Kaynak:ilerihaber.org

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir