Arnavutköy 8 Mart Kadınlar Günü Programı

0
143
views

Konser öncesi konuşma yapan Arnavutköy Belediye Başkanı Haşim Baltacı; tüm kadınların “Dünya Kadınlar Günü’nü” kutladı. Başkan Baltacı: “Toplumumuzda kadına verilen değer her geçen gün artıyor. Gelişen dünyanın şartlarına ayak uyduran toplumumuz, kadınlarımıza daha da önem vermeye başladı. Hükumetimizin ve belediyelerimizin kadınlarımıza yönelik yapmış olduğu projeler var. Kadınlarımıza yönelik çıkan yasalar var. Kadınlarımızla ilgilenen bakanlığımız var. Bu bakanlıkta hem kadınlarımızın gelişimini, hem kadınlarımızın toplumsal anlamda daha iyi yerleri gelmesini hem de kadınlara yönelik yapılan şiddeti önlemeye karşı yapılan çalışmalar var” diye konuştu.

Başkan Baltacı: Kadınlarımızın yanındayız

Baltacı konuşmasına şöyle devam etti:  Baltacı konuşmasına şöyle devam etti: “ Arnavutköy Belediyesi olarak her zaman kadınlarımızın yanında olduk. Kadınlarımızın ilçemizde hizmet alabilecekleri alanlar oluşturduk. Kadın Kültür ve Sanat Merkezimizi açarak, ilçe kadınlarımızın burada eğitim almalarını sağladık. Birçok alanda kadınlarımıza yönelik; kültür-sanat etkinlikleri düzenledik. Kadın Kültür ve Sanat Merkezimizde, kadınlarımıza yönelik branş kurslarından, psikolojik ve sosyolojik danışmanlıklara kadar birçok alanda faaliyet verilmektedir. Kadın Kültür ve Sanat Merkezimizde, kadınlarımız; kendi arzu ve istekleri ile zamanlarını değerlendirebiliyorlar, bir takım kurslarda eğitim alıp, aile ekonomilerine katkıda bulunabiliyorlar. Kadın Kültür ve Sanat Merkezimizde kütüphaneden, spor alanlarına, kafeteryasına, kreş alanlarına kadar kadınlarımızın faydalanabilecekleri birçok alan mevcut” dedi.

Yeni Dönemde Yeni Hizmetler

Gelecek dönemde yeni çalışmalarla karşınızda olacağız diyen Başkan Baltacı: “ Yeni dönemde de ilgi alanlarımızla, belediyecilik hizmetimize birçok yeni tesisler inşa ederek devam edeceğiz. Bizim eğitim alanında, kültürel alanda, sağlık alanında sportif çalışmalar alanında başarılı bir dönem geçirdiğimizi biliyorsunuz. İlçemize birçok yeni tesis kazandırdık. Şu an bunlardan birinde birazdan konser verilecek. Bu tesislerimizi çoğaltarak hizmet vermeye devam edeceğiz. Arnavutköy Belediye olarak, geçen dönem birçok hizmeti yerine getirutköy

dik. Alt yapısıyla, cadde ve sokakların asfaltlanmasıyla yapılan parklarıyla Arnavutköy’ yeni bir görünüm kazandırdık.

Daha sonra sahneye çıkan Şebnem Kısaparmak; söylediği şarkı ve şiirlerle yaklaşık 2 saat sahne de kaldı. Arnavutköylü kadınlar 8 Mart Dünya Kadınlar Gününde Şebnem Kısaparmak’ın söylediği şarkılarla gönüllerince eğlendiler.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here