fbpx

Arnavutköy ve 8 İlçeye Operasyon

İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü (TEM) ve Kaçakçılık Suçlarıyla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin 4 aylık fiziki ve teknik takip ile ilgili yapılan çalışma sonucunda geçtiğimiz cumartesi günü operasyon düzenledi.

650 POLİS’İN KATILIMIYLA, 8 İLÇEDE 22 ADRESE BASKIN
Operasyona Özel Harekat, Çevik Kuvvet, Organize Suçlarla Mücadele, Mali Suçlarla Mücadele, Siber Suçlarla Mücadele, Uyuşturucu ile Mücadele ve Güven Timleri Şube Müdürlüğü ekiplerinden yaklaşık 650 polis katıldı. Yapılan operasyon kapsamında Sultangazi, Gaziosmanpaşa, Esenyurt, Arnavutköy, Küçükçekmece, Bağcılar, Başakşehir ve Avcılar ilçelerinde bulunan 22 adrese baskın düzenlendi.

1 MİLYON PAKET KAÇAK SİGARA ELE GEÇİRİLDİ
Operasyon kapsamında 13 şüpheli gözaltına alınırken, toplam 1 milyon paket kaçak sigara, yazılı ve basılı çeşitli örgütsel dokümanlar ele geçirildi. Gözaltına alınan 13 şüpheli emniyetteki işlemlerinin ardından bu sabah saatlerinde adliyeye sevk edildi. Bu alandaki kaçakçılık faaliyetlerinin terör örgütü PKK’ya finans desteği amaçlı yapıldığını değerlendiren Emniyet yetkilileri her türlü kaçakçılıkla yoğun bir şekilde mücadele edeceklerini vurgulayarak operasyonların aralıksız süreceğini belirtti.
POLİS KAMERASINDA
Yapılan operasyon helikoptere yerleştirilen kameralarla havadan, operasyonların sürdüğü adreslerde de polisin el kameralarıyla kaydedildi. Ekiplerin bir iş merkezine girmeleri ile başlayan görüntülerde özel harekat ekipleri binaların çatılarını kontrol etmesi görülüyor. Baskın yapılan adreslerin çevresinde TOMA ve zırhlı olarak tabir edilen Akrep araçlarının güvenlik önlemi aldığı görülüyor. Özel Harekat ekiplerinin adreslere girişleri, aramalar ve sigaraların bulunduğu anlar kamera kaydına yansıdı. Gözaltına alınan şüpheliler sabah saatlerinde adliyeye sevk edildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir