fbpx

Ak Parti Arnavutköy’de 65 İstifa

Ak Parti Arnavutköy’de 65 kişi basın açıklaması düzenleyerek Ak Parti’den istifa ettiklerini açıkladı.

Yapılan basın açıklamasını istifa eden 65 kişi adına Haydar Yerdelen okudu.

Basın açıklamasında, “Adında “adalet” olan ak parti ne yazık ki, misyonu olan “3 y” yolsuzluk, yokluk ve yasaklarla mücadele çizgisinden ayrılarak, tamamen otoriter bir hüviyete bürünmüştür. Yapılan haksızlık ve hukuksuzluklar karşısında artık insanlarımızın sesinin çıkmasının zamanının geçmekte olduğuna şahit olmaktayız. Bizler yıllarca insanlarımızın refah ve mutluluğu için çeşitli siyasi parti saflarında verdiğimiz mücadeleler sonunda hali hazırda ülkemizi yöneten iktidar partisi ak parti ile yaptığımız çalışmalar neticesiz kalmıştır.

Ülkemizde son günlerde yaşanan hükümet- hizmet hareketi gerginlikleri ne yazık ki dozunu artırarak devam etmektedir. Ülke menfaatlerini ve çıkarlarını daima ön planda tutarak, insanlarımızın ve ülkemizin geleceği için elini taşın altına koyan bu mümtaz insanlara yapılan zulüm artık kabul edilemez bir noktaya gelmiştir.

Hakeza yapılan siyasi yanlışlar artık il ve ilçelere de yansımıştır. Özellikle halkın iradesinin görmezden gelindiği Arnavutköy’de “ben yaptım oldu” mantığı ile vatandaşlarımızın iradesine ipotek konmuştur. Belediye başkan aday adaylarının adaylık seçimi süreci ne yazık ki ilçemizde kutuplaşmalara sebep olmuştur. Sayın A. Haşim Baltacı ve ekibi ile Arnavutköy’ün bir arpa boyu ilerleyemeyeceğini anlayan bizler, Ak Parti üyeliğinden istifa ediyoruz.” ifadeleri kullanıldı.

İstifa eden Meclis Üyesi Aday Adayları
İstifa eden Ak Partililer arasında Meclis Üyesi Aday Adayı olan isimlerde var. O isimler şöyle; Haydar Yerdelen, Mehmet Şencer, Cevat Mercan, Ahmet Kınalı, Bülent Yıldız, Mustafa Bayhan, Ali Yücel, Enbiya Kahrıman, Abdullah Tekgöz, Cevat Kubat

Kaynak: Arnavutkoyhaberleri.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir