fbpx

3.Lig Penaltılarda Kaçtı

Arnavutköy Belediyespor 3. lig yolunda  Halide Edip Adıvar spor kulübü ile Fatih Karagümrük stadı’nda karşılaştı karşılaşmaya Belediyespor hızlı başladı.

Maçın ilk dakikalarından itibaren hızlı başlayan Belediyespor  27’nci dakikada Salih Güven Alşak’ın attığı gol ile 1 – 0 öne geçti. Rakip takım Halide Edip Adıvar spor kulübü hızlı bir şekilde toparlanıp  golden 7 dakika sonra Engin Yıldız ile cevap verdi. Belediyespor yediği golden sonra  hızlı ataklar ile rakip kalesini zorlamaya başladı 40’ıncı dakikada Barış Keserci ile öne geçti. İlk yarı Belediyespor’un  üstünlüğü ile kapandı.

İkinci yarı iki takımında karşılıklı ataklar ile başladı. Halide Edip Adıvar spor kulübü 90’ıncı dakikada Halil İbrahim Alan’ın attığı gol ile beraberliği yakaladı. Maçın normal süresi beraberlikle bitince  maç uzatmalara gitti. Uzatmaların ilk dakikalarından itibaren Belediyespor kalesine yüklenen Halide Edip Adıvar spor kulübü Muhammet Uzunalioğlu’nun attığı gol ile öne geçti. Belediyespor golden yalnızca 10 dakika sonra Mustafa Kaplan ile beraberliği yakaladı.

Maç uzatmalara da berabere bitince kazanan tarafı penaltı atışları belirledi. Penaltı atışlarını 5–3  kazanan Halide Edip Adıvar spor kulübü adını üçüncü lige yazan takım oldu.

Arnavutköy Haber / Mehmet Sena Gezer

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir